"Все включено": як не погладшати

Все включено

Як харчуватися у відпустці, на що звернути увагу в "відпускному" раціоні?

Особливо це важливо, якщо ви їдете на відпочинок, де діє система "все включено". Воно може стати викликом і випробуванням для вашого звичного харчування. Адже в цьому випадку, вам треба вміти тримати себе в руках при вигляді різноманітності і достатку їжі.

Як дієтолог, я не проти системи "все включено". Це зручно. Не треба думати, що готувати, витрачати час на приготування їжі. 

Важливо, щоб приємна поїздка не закінчилася проблемами зі здоров'ям і зайвими кілограмами. Навіть один - два тижні такого харчування і пасивного відпочинку сприяють елементарному переїданню. Ви ризикуєте:

Видео дня

- втратити контроль над апетитом;

- набрати вагу;

- дестабілізувати рівень цукру в крові;

- погіршити стан мікрофлори кишечника;

- порушити травлення.

Тому я пропоную побудувати своє "відпускне" харчування так, щоб звести до мінімуму шкоду і для фігури, і для здоров'я.

1. Постарайтеся дотримуватися режиму харчування, навіть, якщо ви встаєте пізніше, ніж зазвичай.

2. Не робіть занадто тривалих перерв між основними прийомами їжі: 3 – 4 години - не більше.

3. Не жуйте безперервно. Між прийомами їсти не потрібно. Це час пити воду.

4. Звісно, пийте воду. Не соки, коктейлі чи щось інше, а краще воду. Тому, що - все, що не вода – їжа.

5. Не переїдайте. "Все включено" не привід спробувати за один прийом їжі всі види страв, а зверху ще фруктів з солодощами. Ви ж не один день будете відпочивати? Оптимальний варіант - більше натуральних продуктів, це корисніше.

6. Хочете побалувати себе смачненьким – робіть це в першій половині дня. Адже до вечора ви будете ходити, плавати, рухатися! Я сподіваюся. І все-таки: багети, булочки, круасани – чим менше, тим краще. 

7. Звичайно, вечеря людини на відпочинку – це найскладніше. Але вихід є! Залиште на вечерю рибу, птицю, овочі. Тобто зробіть вечерю легкою. Постарайтеся не їсти ввечері фрукти і десерти. Ви їх їли вдень. Забули? Адже це вечеря, а не обід.

8. Алкоголь у відпустці. Навіть якщо написати докладний опус про шкоду алкоголю, ви будете вести себе так, як звикли на відпочинку. Найголовніше – знати, що навіть легкий алкоголь у великих кількостях - отрута для організму. Знайте міру. Все ж краще не втрачати контроль... І за апетитом також.

Наприклад, один келих хорошого сухого вина - хороше завершення дня на відпочинку!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства