Вітрянка: інкубаційний період

60,6 т.
Вітрянка: інкубаційний період

Вітряна віспа - гостре інфекційне захворювання. У дорослих воно протікає складніше, ніж у дітей. Причина цього в ослабленні імунітету організму різними медпрепаратами, а у підлітків - гормональна перебудова.

Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом тільки від хворої до здорової людини, яка в дитинстві не перехворіла вітрянкою. Також можна заразитися вітряною віспою від хворого на оперізувальний лишай, оскільки у них один і той же збудник.

Небезпека полягає в тому, що заразитися можна у випадках, коли у потенційно небезпечної людини тільки проходить інкубаційний період вітрянки і вона сама не підозрює свою небезпеку для інших.

Проте багато хто плутає інкубаційний період вітрянки зі стадією заразності. Це зовсім різні часові відрізки, які важливо дуже чітко розрізняти.

Так, інкубаційний період вітрянки проходить приховано з одинадцятого дня до 21-23 днів від моменту зараження. І на цьому етапі ніщо не видає існування хвороби, що вже розвивається.

Найчастіше перші помітні ознаки зараження проявляються після контакту з хворим приблизно через два тижні. Через це буває дуже складно визначити джерело зараження, особливо при захворюванні дорослого, що веде активний спосіб життя. Стадією заразності називають час за пару днів до появи висипу і далі близько тижня самого часу висипання.

Це означає, що людина може бути заразною ще в той час, поки проходить інкубаційний період вітрянки і не має уявлення про свою хворобу і заразність.

Якщо дорослий не знає, чи була у нього вітрянка в дитинстві чи точно знає, що не хворів і при цьому він контактує з хворим, то починаючи з десятого дня після контакту потрібно уважно оглядати шкіру, щоб не пропустити початок хвороби.

У міру того, як розвивається вітрянка, інкубаційний період закінчується і з'являються перші симптоми вітрянки. Різко підвищується температура тіла хворого. Це може тривати дня три і одночасно на тілі з'являється спочатку минуща, а потім і макулопапульозний висип. Стан погіршується головним болем і ознобом, турбує сильний свербіж.

Сильне підвищення температури пов'язано саме з появою нових висипань, тому воно має хвилеподібний характер. Це сильно погіршує самопочуття хворого. Знижується температура тільки після появи останніх свіжих висипань. Це сигналізує про закінчення захворювання.

Якщо вітряна віспа правильно і своєчасно діагностована, то вона не дає ускладнень. Тим не менш, можуть приєднатися інші небезпечні захворювання, наприклад, енцефаліт. Також саме у дорослих нерідко виникають гнійничкові ускладнення.

Уникнути зараження вітрянкою досить складно, але в деяких випадках необхідно. Наприклад, вагітній жінці. Якщо вона не хворіла віспою в дитинстві, краще не ризикувати, чекаючи, поки пройде інкубаційний період вітрянки і хвороба поставить під загрозу вагітність, а під час пологів може передатися малюкові. Варто своєчасно зробити аналіз на антитіла і щеплення від вітряної віспи.