Чим небезпечний дисбактеріоз у дитини? Симптоми і лікування дисбактеріозу у дітей

20,7 т.
Чим небезпечний дисбактеріоз у дитини? Симптоми і лікування дисбактеріозу у дітей

Чим небезпечний дисбактеріоз у дитини? Симптоми і лікування дисбактеріозу у дітей


Діагноз " Дисбактеріоз " Став на сьогоднішній день найбільш популярним у педіатрів, у той час як, дисбактеріоз не є самостійною хворобою, він супроводжує іншим захворюванням. Молодібатьки зазвичай відносяться до дисбактеріозу несерйозно, несправедливо вважаючи, що сьогодні цією хворобою хворіють всі діти і з віком він зникне сам собою.

Дійсно, діагноз " Дисбактеріоз " Не означає, що дитина потребує обов'язкової госпіталізації та лікуванні антибіотиками, а просто свідчить про те, що в дитячому організмі змінилося природне співвідношення "корисних" і умовно-патогенних мікроорганізмів, урезультаті чого відбувається порушення роботи кишечника. Причому кількість корисної мікрофлори зменшилася, а на їх місці оселилися "шкідливі" мікроорганізми, активність розмноження яких набагато разів збільшилася.

Видео дня

Дисбактеріоз у дітей до 3-х років звичайне явище, Так як кишечник у малюків до цього віку не зрілий. Коли дитина перебуває на грудному вигодовуванні, в його кишечник разом з молоком матері потрапляють лакто-ібіфідобактерії, тому в цей період порушення нормальної мікрофлори у дітей не спостерігається. Процес руйнування корисної мікрофлори відбувається у дітей на штучному або змішаному годуванні з наступних причин:

1. Перенесених захворювань шлунково-кишкового тракту, Наприклад, дизентерії, отруєнь, сальмонельозу, хвороби печінки, шлунка, вроджених відхилень у розвитку внутрішніх органів.

2. Тривалого прийому антибіотиків для лікування різних хвороб. На жаль, всі антибіотики вбивають не тільки мікроби і бактерії, що сприяють запальним процесам, а й корисні.

3. Проживання в місцевості з поганою екологічною обстановкою. Якщо ваш будинок знаходиться недалеко від промислових об'єктів чи ви є жителем мегаполісу, товсе це і може стати причиною дисбактеріозу у дитини.
4. Постійних конфліктів в сім'ї, Страху і стресів, які також призводять до ослаблення імунітету і дисбактеріозу дітей.

5. Неправильного режиму харчування і нездорового способу життя. Порушення мікрофлори кишечника може статися через вживання смажених, копчених і жирних продуктів. Дисбактеріозомстраждають найчастіше діти, які не їдять повноцінну їжу, а перекушують чіпсами, тістечками, печивом, цукерками і запивають їх газованими напоями. Сидячий спосіб життя і брак кисню також можуть стати причиною дисбактеріозу.

6. Постійні вірусні інфекції, Бронхіальна астма, цукровий діабет, алергія, дерматит, діатез та інші хвороби, не пов'язані з травною системою теж можуть сприяти розвитку дисбактеріозу.

Симптоми дисбактеріозу у дітей проявляються зазвичай після годування. Як правило, у малюків здувається живіт, спостерігається бурчання по ходу кишечника і виникають кишкові кольки. Малюк відчуває сильні болі в животі, плаче і сукає ніжками. Внаслідок того, що в тонкому кишечнику поживні речовини через переважання патогенних бактерій погано засвоюються, у дитини з'являється пронос, стілець має різкий гнильний запах і виходить з пінкою. Малюк хворий дисбактеріозом не додає у вазі, а часто і втрачає його.

Симптоми дисбактеріозу у дітей старше 3-х річного віку не виражені яскраво і вони можуть бути схожими з проявами будь-який інший шлунково-кишкової патології. Але якщо дитина страждає частими проносами або запорами, скаржиться на переймоподібні болі і здуття живота, в калі у нього виявляється слиз і залишки неперетравленої їжі, то це свідчить про порушення мікрофлори кишечника або дисбактеріозі. Крім того, у дітей розпізнати дисбактеріоз можна по лущення шкіри, кровоточивість ясен, розшарування нігтів, ламкості волосся, неприємного запаху з рота, білому нальоту на язиці і погіршення апетиту. Дисбактеріоз у дітей часто призводить до алергічних висипань, діатезу та атопічного дерматиту.

Діагноз дисбактеріоз у дітей встановлюється після отримання результатів аналізу кали - капрологіі. Для лікування дисбактеріозу зазвичай лікарі призначають дітям прийом антибіотиків, що обов'язково повинно бути підкріплено результатами аналізу кали, де чітко виявляється значне переважання грибків та інших патогенних мікроорганізмів. При проведенні противогрибковой терапії зазвичай призначають ністатин або ліварін.

Для поліпшення моторики кишечника можуть порадити приймати препарати поліпшують всмоктування, наприклад, имодиум, ессенціале, легалон. Обов'язково при дисбактеріозі необхідно приймати бактеріальні препарати - "Лактобактерин", "Бифидум-бактерин", "Наріне", "Біфілак", "Бифилин", "Биолакт" та інші. Дієта при дисбактеріозі у дітей є обов'язковою умовою для збільшення ефективності лікування.

Запускати дисбактеріоз у дітей не можна, це може призвести до зневоднення організму і сепсису. При важких формах дисбактеріозу в дітей підвищується температура, болить голова, з'являються переймоподібні болі в животі, які супроводжуються проносом і блювотою. У дітей старшого віку дисбактеріоз ставати причиною розвитку гастриту і виразки шлунка. При дисбактеріозі на шкірі дитини з'являються різні висипання, що багато батьків беруть за алергію і починають лікувати дитину від цієї хвороби. Це тільки ще більше погіршує стан дитини, оскільки головну причину висипів дисбактеріоз вилікувати ліками від алергії неможливо 

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства