Дитина часто просить груди: як міняти режим годування і чи потрібно це робити

61,8 т.
Дитина часто просить груди: як міняти режим годування і чи потрібно це робити

Останнім часом багато мам годують грудних дітей «на вимогу». При цьому, іноді їх «вимоги» можуть здаватися надто вже частими. Чому ж дитина постійно «висить на грудях» і що в цьому випадку робити?

Новонароджений малюк

У перші дні життя активний і вимогливий малюк, який кричить кожні 1,5-2 години, може стати нелегким випробуванням для втомленої після пологів мами, проте, він має перевагу перед «сонею». Справа в тому, що чим частіше малеча смокче груди мами, тим швидше прийде молоко, і тим більше його буде.

Відразу після народження для дитини нормально не додавати, а втрачати вагу, але втрата не повинна бути занадто великою. Маля з хорошим апетитом випишеться з пологового будинку з мінімальною втратою ваги.

Тому, в перші тижні життя, нехай малюк їсть як завгодно часто і довго, адже його шлунок відразу після народження вміщає всього 5-10 мл молока, і дитина потребує частих годувань, щоб отримати незамінні краплі молозива.

Після першого місяця життя

Буває, що мами продовжують прикладати малюка до грудей «по першому писку» і після місяця. Здавалося б, кількість годувань має зменшуватися, але мамі не стає легше: їй доводиться годувати так само часто, як у перші тижні життя дитини.

З 1,5 місяців корисно давати дитині зрозуміти, що смоктати груди - не єдине приємне заняття. Так, наприклад, малюк 7-ми тижнів від народження вже здатний якийсь час розважатися з іграшкою. Поступово, можна тренувати витривалість дитини, відкладаючи позачергове прикладання до грудей на пару хвилин, на п'ять хвилин, відволікаючи його.

З часом мама помічає, що дитина вимагає груди не від голоду, а просто, щоб відчути затишок і захищеність. Для такої крихітки - це життєва необхідність. Але буває, що ці годування «для розваги» доставляють мамі чимало клопоту.

Якщо продовжувати годувати «на вимогу» піврічного малюка, мама не зможе займатися нічим іншим, але справа в тому, що таку дитину годувати «на вимогу» вже необов'язково. У шість місяців дитині краще давати груди «по першому писку» тільки вночі, а вдень вже намагатися дотримуватися певного ритму.

Добре, коли годування «прив'язані» до звичайних денних ритуалів. Варто годувати дитину молоком після того, як він поїсть у звичний час інші продукти, після пробудження, перед сном, до прогулянки або після неї.

Проте, бувають випадки, коли частим вимогам дитини, що підросла не потрібно протистояти. Наприклад, це ростові скачки в 3 і 6 тижнів, а також в 3 і 6 місяців, коли мами відзначають, що малюк починає прикладатися до грудей набагато частіше, груди відчуваються «порожніми», а дитина стає примхливою і неспокійною.

Єдиний спосіб спокійно пережити ці періоди - відкласти всі справи і годувати малюка так, як ніби він новонароджений - до 20 разів на добу. Зазвичай за 3-7 днів такий стан проходить, і ритм годувань стає колишнім, або трохи змінюється, але залишається регулярним.

Крім того, більшість немовлят відчувають непереборну тягу до смоктання у вечірній час. Приблизно з 5 до 9 вечора дитина може не відриватися від грудей і ні на секунду не відпускати від себе матір.

Вважається, що таким способом малюк не тільки справляється з власною втомою за день і великою кількістю нових вражень, а й «замовляє» у організму мами необхідний обсяг молока на завтра. Адже відомо, що чим більше дитина висмокче молока сьогодні, тим більше його з'явиться завтра.

Отже, не хвилюйтеся через те, що іноді доведеться «піти у дитини на поводу» і годувати її часто. Це тимчасові відступи, і поступово малюк звикне до зручного для вас режиму годування.