Недоношена дитина: чим небезпечна поява на світ раніше терміну

14,0 т.
Недоношена дитина: чим небезпечна поява на світ раніше терміну

Якщо малюк народжується раніше терміну - до 37 тижня вагітності - він вважається недоношеним.

Чим небезпечна для дітей поява на світ до нормального терміну?

У малюків, які народилися раніше 37 тижня вагітності, можуть виникати проблеми, пов'язані не тільки з відсутністю смоктального рефлексу.

Чим менше термін, на якому народилася дитина, тим вище у неї ризик розвитку різних захворювань, характерних для недоношених дітей.

Нерозвинені легені

Найбільшу небезпеку становлять легеневі порушення. Наприклад, синдром утрудненого дихання новонароджених, при якому незрілі легені малюка не можуть повноцінно розвиватися. Для вдиху дитині доводиться докладати значних зусиль. Такі діти потребують штучній підтримці дихання.

Видео дня

Зупинка дихання

У недоношених дітей ще не до кінця сформований дихальний центр головного мозку. Якщо людина дихає недостатньо часто, команда зі стовбура мозку компенсує це більш глибоким диханням.

Новонароджені діти, навпаки, дихають неглибоко і нерівномірно, у них бувають періоди занадто повільного дихання. Якщо вони виникають занадто часто, лікарі говорять про розвиток зупинки дихання, або апное.

Малюк з таким порушенням потребує постійного спостереження в перші тижні життя. У міру зростання дитини ризик апное зменшується.

Особливості серця

Під час внутрішньоутробного розвитку кров дитини практично не проходить через його легені через особливості будови серця. Серце ембріона виштовхує кров з правого шлуночка не в легеневу артерію, а в аорту - через отвір, який називається артеріальна протока.

Незабаром після народження у доношених малюків він заростає, а у недоношених - може залишатися відкритим. Це призводить до підвищеного навантаження на легені та серце. Такий стан вимагає медикаментозного або навіть хірургічного лікування.

Інфекції, проблеми обміну і сліпота

Інфекції вражають недоношених дітей частіше, ніж малюків, що народилися в строк. Одна з причин такої вразливості - незрілість імунної системи, при якій антитіла в крові дитини виробляються в недостатній кількості.

Також небезпечні для недоношених малюків вірусні інфекції, які у інших немовлят викликають лише легкі симптоми застуди.
Крім того, у дітей, які народилися раніше терміну, можуть виникнути проблеми із засвоєнням поживних речовин, а також нестача гемоглобіну, пов'язаний з низькою швидкістю утворення червоних кров'яних тілець - еритроцитів.

У недоношених дітей може розвиватися і ураження сітківки ока - ретинопатія недоношених, без раннього лікування приводить до сліпоти.

Саме тому недоношені малюки повинні залишатися під наглядом лікарів-неонатологів з самого народження і до моменту, коли їх організм буде готовий до самостійного життя.

Найважливіше

Дитина, що з'явився на світ навіть до 28 тижня вагітності, може не тільки вижити, але і з часом наздогнати у розвитку доношених дітей.

Всі недоношені малюки вимагають ретельного догляду і спостереження лікарів, щоб уникнути захворювань, викликаних незрілістю їх організму.

 

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства