Вчені: піклування про онуків додає кілька років життя
Вчені з Німеччини з'ясували, що постійне спілкування бабусів та дідусів з їх онуками додає близько 5-ти років життя. Однак це не має бути щоденним обов'язком, пише mpib-berlin.
Експерти провели дослідження, кілька років спостерігаючи за 500 людьми віком від 70 до 103 років, попередньо розділивши їх на дві групи - в одній були ті, хто доглядав за своїми онуками, а в іншій - ті, хто не цікавився життям своїх маленьких родичів.
Читайте: Бабусі та онуки: як правильно побудувати відносини
Результати дослідження показали, що, через 10 років спостережень, більшість учасників першої групи продовжували жити, тоді як така сама частина бабусь та дідусів з другої групи помирали на 5 років раніше. Тобто, які б не були непосидючі діти, вони все ж таки збільшують тривалість життя.
Проте, автори дослідження наполягають на тому, що такі результати справедливі тільки стосовно людей похилого віку, які дбають про своїх онуків час від часу, і це не є їх щоденним обов'язком. Бо в такому випадку їх здоров'я може опинитися під загрозою через непосильні для організму емоційні та фізичні навантаження.
Як повідомляв "Обозреватель", є декілька ситуацій, коли батькам варто сказати "стоп" своїм помічникам у вихованні дітей.