Скоро до школи: починаємо підготовку до співбесіди у перший клас

3,7 т.
Скоро до школи: починаємо підготовку до співбесіди у перший клас

Так, за вікном кінець листопада, і здавалось би, до вересня ще дуже далеко, але ті батьки, в яких малеча наступної осені переступить поріг школи, вже, напевно, активно готують дітей до співбесіди. А отже, шукають інформацію про те, які питання задають майбутнім першокласникам, і як взагалі проходить це опитування.

В першу чергу, відмітимо, що не дивлячись на хвилювання, які викликає ця тема, боятися співбесід перед першим класом не варто. І особливо не потрібно налаштовувати дитину на боротьбу і складності. Це лише підніме його рівень тривожності, але не допоможе йому сконцентруватися і проявити себе. Пам'ятайте, що основне завдання співбесіди - оцінити загальний розвиток дитини і його функціональну готовність до школи.

Найчастіше співбесіду проводить майбутній класний керівник вашої дитини (або інший вчитель молодших класів) разом зі шкільним психологом. Існує певний перелік питань, на які вони попросять відповісти малюка. І, проаналізувавши його відповіді, порекомендують вам, як підготувати дитину до початку навчання, з якими фахівцями (психолог, логопед, психоневролог) проконсультуватися.

Ось приблизний список питань, які можуть задати дитині на співбесіді в перший клас:

1. Як тебе звати?

2. Як звуть твоїх батьків (ПІБ)?

4. У тебе є брат, сестра? Як їх звати?

5. Скільки тобі років? А скільки буде через рік, два?

6. Назви свій день народження. (Бажано рік, місяць і день).

7. Де ти живеш? Назви свою адресу.

8. Зараз ранок або вечір? День чи ніч? (Чому ти так думаєш? Що може показати нам це?)

9. Коли ти снідаєш - ввечері або вранці? Обідаєш - вранці чи вдень? Що буває раніше - обід чи вечеря?

10. Ким працюють твої батьки? (Відповідь повинна бути досить простою, не обов'язково називати посаду батьків, але важливо, щоб дитина розуміла про що вона говорить, тому продумайте, як можна легко назвати вашу роботу. Але відповідь "мама працює за компьютером" не вважається правильною).

11. Ти любиш малювати? Якого кольору цей олівець?

12. Яка зараз пора року - зима, весна, літо, осінь? Чому ти так думаєш? (Весна - сніг починає танути, дні стали довшими, стало тепліше, і т.д.).

13. Що робить листоноша, лікар, вчитель?

14. Дзвінок, парта, дошка, крейда для чого вони потрібні у школі? (Дзвінок повідомляє дітям, що пора йти на урок. За партою діти сидять, пишуть, читають. На підлозі робити це не дуже зручно. На дошці можна писати крейдою. Дошка зручна, так як можна стерти і написати ще, а якби була паперова дошка, то кожен раз треба було б міняти.)

15. Ти хочеш піти в школу?

16. Чому ти там навчишся? (Обов'язково поговоріть на цю тему. Діти говорять про читання та письмо. Якщо є можливість, покажіть підручники з різних предметів, розкажіть, що є ще й спів, малювання, фізкультура ...)

17. Покажи своє праве око, ліве вухо. Для чого людині очі, вуха, рот?

18. Яких домашніх тварин ти знаєш? А диких?

19. Яких ти знаєш птахів? Так само домашніх і диких.

20. Хто більше: корова або коза? Птах або бджола?

21. У кого більше лап: у собаки чи у півня?

22. Що більше: 8 чи 5, 7 чи 3? Порахуй від 3 до 6, від 9 до 2.

23. Що потрібно зробити, якщо випадково зламав чужу річ?

24. Чому погано брехати, красти, битися, ламати і псувати речі.

25. Що означають слова: велосипед, ніж, кепка, лист, ковдру, цвях, гвинтик...

26. Які пам'ятки є в твоєму місті?

27. Як називається наша планета? Які ти ще знаєш планети?

Окрмі такого типу запитань, дитині ще дадуть виконати деякі завдання. Ось приклади:

1. Дитину можуть попросити намалювати фігуру чоловічка, змалювати групу точок або написане великими літерами слово. Це покаже, наскільки розвинена тонка моторика руки і зорова координація.

2. Запропонують також виконати графічний диктант - під диктовку намалювати візерунок по клітинках, і скласти геометричну фігуру з окремих елементів.

3. Щоб перевірити, наскільки малюк знайомий з математикою його можуть попросити порахувати до десяти і назад, порахувати "парами", знайти пропущене число в числовому ряду.

4. З завдань на логіку, малюка попросять знайти зайвий предмет в рядку, класифікувати кілька предметів за однією ознакою, порівняти поняття, зібрати з декількох картинок послідовну історію.

5. Дитину можуть попросити придумати слово на заданий звук, проговорити, з яких звуків складається слово, порахувати склади або звуки в слові.

6. Також можуть запропонувати прочитати короткий текст.

Головне, не хвилюватись, і все у вашого майбутнього школярика вийде. Також пропонуємо вам прочитати, як у минулому році проходив співбесіду до першого класу син нашого редактора - Собеседование в первый класс: а волк все-таки страшный

Источник:uaua.info