Цікава математика для малюків: вчимось порівнювати предмети за величиною. Частина 2

4,4 т.
Цікава математика для малюків: вчимось порівнювати предмети за величиною. Частина 2

 Діти молодшого дошкільного віку достатньо добре володіють мовленням, розуміють пояснення і завдання дорослого, намагаються самостійно порівнювати предмети навколишнього світу і диференціювати їх за кольором, формою, розміром та кількістю. Завдання дорослих на даному етапі розвитку малюка – продумати та організувати цікаві розвиваючі заняття для засвоєння основних математичних понять: величини (великий – маленький, високий – низький, довгий – короткий, широкий – вузький), форми (округлі – не округлі), розміщення предметів у просторі (зверху, знизу, зліва, справа, близько, далеко), порівняння групи предметів за кількістю без рахунку (більше, менше, порівну).

Матеріал для занять батьки повинні обирати в залежності від цілей заняття. Так, для того, щоб ознайомити дитину з математичними поняттям величини, форми, кількості рекомендуємо використати для гри такі улюблені всіма дітьми іграшки, як пірамідка, лялька мотрійка, кубики, м’яч.

Ігри з лялькою мотрійкою

Дорослий показує дитині мотрійку. Вони разом розглядають її. Нехай дитина потримає її в руках, пограється з нею. Потім дорослий запитує: «А що це гримить в мотрійці?» Відкриває її і знаходить всередині ще одну мотрійку. «Яка маленька мотрійка! А де велика? Давай заховаємо маленьку мотрійку, покладемо її туди, де вона була. Я відкрию велику мотрійку, а ти покладеш маленьку і закриєш. Де маленька мотрійка? Заховалась… Хочеш дістати маленьку мотрійку? Зараз ми відкриємо велику мотрійку і дістанемо маленьку.»

Видео дня

Після такого заняття можна залишити мотрійку у дитини, нехай пограється з нею. Дорослий періодично на протязі кількох тижнів дає дитині вказівки: знайди, подай, покажи, заховай велику (маленьку) мотрійку.

Ігри з пірамідкою

Дорослий показує дитині нову іграшку – пірамідку. «Яка вона гарна!» Знімає ковпачок і розсипає кільця. «Скільки кілець! Кілець багато. Ми будемо брати по одному і одягати на стержень. Ось і одягли всі кільця. Тепер піраміда стала велика і красива.» Спершу дитина лише допомагає дорослому, а надалі сама одягає кільця, промовляючи: «ще, ще», «ще одне», «ось так».

З метою уточнення знань дитини про те, що предмети відрізняються за величиною, дорослому варто організувати спостереження на прогулянці: велика собака и маленькі собачки, вантажний і легковий автомобіль тощо.

Закріпити знання про величину можна і під час побутових процесів, режимних моментів (під час одягання, роздягання, підготовки до прийому їжі, до прогулянки). Дорослий вказує на взуття і запитує: «Чиї це такі великі черевики? Татові? А де твої черевички? Які вони? Великі чи маленькі? Ось один черевичок, а де інший?»

Окрім цього, варто провести спеціальні заняття з предметами побутового вжитку, які різко відрізняються за величиною: наприклад, чашки, ложки, повітряні кульки. Дитині пропонують кожну пару предметів окремо – ставлять дві чашки: «Подивись, що це таке? Вірно, це – чашки. Подай мені велику чашку, а собі візьми маленьку». Потім дорослий кладе дві різних за величиною ложки: «Знайди маленьку ложечку. Поклади її в маленьку чашечку. А велику ложку – у велику чашку». «Подивись, які у мене кульки. Якого вони кольору? Правильно, червоний, він великий. А якого кольору ця кулька? Правильно, зелена. Вона велика чи маленька? Покажи велику кульку. Знайди маленьку» тощо.

Ігри з кубиками, м’ячем

Діти молодшого дошкільного віку полюбляють гратись з кубиками, м’ячами. З кубиків вони будують – накладають їх один на другий, а м’ячі катають, навіть не замислюючись про їх особливості. Дорослий повинен звернути увагу дитини на те, що м’яч круглий, у нього немає кутів, він котиться. Погравши з м’ячем, дитині пропонують взяти кубик і покотити його. «Він не котиться. Чому?» Розглядаючи кубик, слід виділити його особливість: у нього є сторони і кути. Кубики можна класти один на другий, на підлогу, на стіл. Вони будуть стояти і не покотяться.

Результати таких розвиваючих занять будуть залежати від того, наскільки дорослі зможуть зацікавити дитину та забезпечити її практичну та пізнавальну активність.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства