Особливості взаємовідносин і спілкування підлітків з дорослими

3,5 т.
Особливості взаємовідносин і спілкування підлітків з дорослими

В підлітковому віці взаємовідносини з дорослими починають будуватися під впливом переживання нових почуттяв, які пов*язані з прагненням до самостійності та самоствердження. Підлітки починають відмовлятися від підвищеного нормативного контролю з боку дорослих, відходять від ідеалізованих, надуманих зразків дорослих, починають активно відстоювати свої права на самостійність, висувають власні пропозиції у вирішенні значної частини життєвих питань, перестають виконувати вимоги дорослих щодо змін в їх поведінці.

Процес відокремлення першими помічають батьки. Підлітки починають більше вільного часу проводити поза сім*єю, рідше супроводжують дорослих під час відпустки, пізно лягають спати і все менше хочуть залишатися вечорами дома. Одночасно у них знижується готовність бути слухняними і слідувати вказівкам батьків.

Не існує конфлікту у взаємовідносинах там, де батьки вважають дитину здатною до автономії та сприймають її як сильну, здатну "стояти на власних ногах". Навпаки, батьки, які вважають дитину несамостійною і залежною, приписують їй нездатність створювати нові взаємини, успішно знаходити друзів...

Підлітки, в більшості випадків, прагнуть до довірливого, нерегламентованого типу взаємовідносин з дорослими.

Вимоги свободи, звільнення від контролю батьків сильніше помітні у молодших дівчат-підлітків. Дівчата частіше прагнуть до автономії. Після 15 років емансипація (звільнення) дівчат помітно знижується.