30 років "ІнтерХім": "Працюємо, щоб допомагати іншим"

30 років 'ІнтерХім': 'Працюємо, щоб допомагати іншим'

11 грудня 2022 року фармацевтична компанія "ІнтерХім" відзначає 30-річчя із дати заснування та початку діяльності. Створене у незалежній Україні інноваційне підприємство не лише вистояло під час повномасштабної війни, а й неабияк допомогло вистояти країні.

Цьогорічний девіз компанії "Працюємо, щоб допомагати іншим" зараз є особливо актуальним. Окрім численних та тривалих благодійних проєктів в царині культури, науки та спорту, "ІнтерХім" з перших днів повномасштабного вторгнення спрямував основні зусилля на допомогу ЗСУ, волонтерам, вимушеним переселенцям та мешканцям окупованих територій.

30 років ''ІнтерХім'': ''Працюємо, щоб допомагати іншим''
Видео дня

Щоб мати змогу допомагати державі та армії, підприємство попіклувалося про безперебійне виробництво власних препаратів у період воєнного стану.

Під час війни потреба у ліках зростає, особливо у випадку протисудомних, анксіолітичних, знеболювальних, противірусних, заспокійливих та інших засобів. Вони потрібні як цивільним, переселенцям, так і бійцям Збройних Сил. Існує номенклатура державного резерву - типів найбільш необхідних препаратів, значна частина яких виробляється в тому числі в "ІнтерХім".

Тому компанія сформувала виробничу програму та обсяги випуску товарних позицій з урахуванням підвищеного попиту при надзвичайних ситуаціях. На підприємстві збільшили запаси сировини та підготували додаткові резерви готової продукції за позиціями номенклатури державного резерву.

Серйозна підготовка дала фармвиробнику можливість не замислюватись про постачання виробництва у перші тижні та місяці. В "ІнтерХім" негайно переорієнтували виробництво на першочергове задоволення потреб ЗСУ та умов воєнного стану. Самотужки комплексно обладнали бомбосховище в одному з найбільших спальних районів Одеси. Поновили виробничий процес до норми мирного часу та оптимізували робочий графік.

Завдяки цьому виробнича потужність під час повномашстабної війни не змінилася: обсяги ГЛЗ становлять 1 млрд таблеток та капсул, 100 млн саше та 10 тисяч тонн різних фармацевтичних субстанцій на рік.

Загалом за період березень-листопад у компанії відбувся приріст кількості виготовлених упаковок на 6% відносно 2021 року. Перші кілька місяців "ІнтерХім" не змінювали ціни, орієнтуючись на потреби українців, хоча вартість сировини та доставки різко зросла.

Компанія вважає за необхідне підтримувати економіку країни в поточних обставинах - оплачувати наперед податки, виконувати фінансові зобов’язання перед партнерами та підрядниками, заохочувати дрібний та середній бізнес.

Доволі швидко, хоч і з великими зусиллями, фармвиробник відновив логістичні ланцюжки доставки ліків, відвантажив продукцію на склади по всій території України, зокрема у зони бойових дій. На підприємстві зробили усе можливе, щоб у всіх регіонах країни були доступні знеболювальні, заспокійливі, протизапальні та противірусні препарати, які виготовляються на заводі "ІнтерХім".

Великі партії ліків на десятки мільйонів гривень компанія безплатно доправляла та продовжує доправляти підрозділам Збройних Сил на різних напрямках.

30 років ''ІнтерХім'': ''Працюємо, щоб допомагати іншим''

Як зазначає генеральний директор ТДВ "ІнтерХім" Анатолій Редер:

"Ми переважно допомагаємо там, де можемо зробити трохи більше, ніж інші. Закуповуємо особливо затребуване військове обладнання, яке дає вирішальний результат на полі бою.

Допомагаємо численним підрозділам ЗСУ спецінструментами та обладнанням, спільно з ними визначаємо, що саме буде найбільш ефективним, збереже більше життів, дасть значну перевагу в бойових діях та полегшить польовий побут. Це абсолютно не виключає і звичайної допомоги".

Окрім спецзасобів компанія закуповує для бійців амуніцію, спідню білизну, продукти, автотранспорт, старлінки, реанімобілі, баггі, дрони, радіосистеми і т.д..

"Я зіткнувся з тим, що наші воїни мають надвисокий рівень моралі й інтелігентності. Іноді доводиться навіть нав'язувати допомогу, адже більшість кажуть: "Нам потрібно, але є хтось, кому потрібніше. Ми потерпимо, а ви допоможіть іншому підрозділу". І так майже щоразу, коли запитуємо, що ще потрібно.

Був період, коли під час війни було напружено з грошима, а запити продовжували надходити. Було незрозуміло, де взяти додаткові кошти, щоб їх задовольнити. Тому ми наперед прораховували скільки потрібно залишити на сировину, електроенергію і зарплату, а решту негайно витрачали на запити. Тож до кінця тижня ми доживали з надією на те, що наступний принесе нові кошти, і ми знову зможемо витратити їх на фронтові потреби", - розповідає Анатолій Редер.

Через благодійні організації та напряму "ІнтерХім" забезпечує ліками батальйони, які вирушають на передову або вже перебувають там. Допомагає бойовим медикам реанімобілями, евакуаційним транспортом та необхідним медичним оснащенням. Надає стабільну підтримку різним підрозділам, зокрема ССО АЗОВ Київ, 14 радіотехнічній бригаді, 122 бригаді ТрО та багатьом окремим батальйонам на фронті.

Станом на грудень компанія передала близько 60 мільйонів гривень на потреби ЗСУ та українців, які постраждали від війни. Важливо зазначити, що "ІнтерХім" підтримує армію, добровольчі батальйони, волонтерів та переселенців ще з 2014 року.

Окрім цього фармвиробник продовжує допомагати тим, кому допомагав раніше: онкохворим, дітям, лікарням, установам для літніх людей. Також "ІнтерХім" за доброю традицією безплатно відвантажив медикаменти Міській клінічній інфекційній лікарні Одеської міської ради, допоміг Запорізькому Військовому шпиталю отримати апарати зовнішньої фіксації на суму понад 2 млн грн, забезпечив запасом лікарських засобів та виробів медпризначення мешканців Броварів та Київської області, евакуйованих осіб з окупованих територій цього району, а також місцеві підрозділи. Так само компанія передає ліки, воду, засоби зв’язку та інше необхідне для жителів Миколаївської та Херсонської областей.

Цим обласним центрам "ІнтерХім" подарував перші мобільні вуличні укриття. Це бетонні укриття для захисту від уламків та обстрілів з РСЗВ, які вміщають по 24 особи. Вони обладнані камерами та екранами, щоб бачити, що відбувається зовні.

Також з нагоди свого 30-річчя фармвиробник перерахував 3 000 000 гривень на створення українського флоту надводних дронів та відкрив власний збір на його розширення.

Мова про безпілотні надводні апарати, які можуть захистити акваторії, не дати російським кораблям-ракетоносіям виходити з портів, оберігати торгові судна і виконувати секретні місії. Також дрони розблокують коридор для цивільних кораблів, які везуть зерно для багатьох країн світу.

Компанія організувала додатковий збір з метою зібрати ще 2 000 000 грн на ще один інноваційний дрон. Незалежно від зібраної суми фармкомпанія в обов’язковому порядку закриє збір повною мірою.

30 років ''ІнтерХім'': ''Працюємо, щоб допомагати іншим''

За словами гендиректора "ІнтерХім", компанія не припинила іншу благодійну діяльність:

"Ми продовжуємо підтримувати науку, культуру і спорт. Наша жіноча баскетбольна команда "ІнтерХім" отримує підтримку в повному обсязі. Підтримуємо будинок для літніх людей та велику кількість благодійних проєктів, які не плануємо зупиняти.

Допомагаємо хімічному факультету ОНУ, підсилюємо лабораторії, даємо можливість навчатися у нас, виплачуємо стипендії студентам і докторантам. Також підтримуємо одеську інфекційну лікарню, дитячі будинки, надаємо адресну допомогу тим, хто її потребує.

Усі благодійні ініціативи, які були до повномасштабного вторгнення, реалізовуються у звичному режимі. У цьому бажанні і спробі відновити нормальне життя, напевно, є найбільша надія на те, що в нас усе вийде".

Знакові благодійні проєкти компанії подовжують приносити позитивні результати та відігравати вагому роль в суспільній самоідентифікації українців.

У 2020 році "ІнтерХім" спільно з партнерами реалізували благодійний проєкт #SophiaHelp. Його метою було осушення стін та фундаментів Софійського собору й прилеглих споруд від надмірної вологи. Під загрозою були безцінні пам’ятки нашої історії, мозаїки та фрески, які належать до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Спільними зусиллями стіни багатостраждального Софійського собору вдалося захистити від руйнівного впливу часу. Рівень вологи у стінах самого собору вже за перших 9 міс. знизився на 21% від стартових показників - тисячолітні українські пам’ятки були врятовані.

Також у 2021 році "ІнтерХім" подарував Національному заповіднику "Софія Київська" унікальний 3D-проєктор, який відтворює реконструйоване тривимірне обличчя Ярослава Мудрого у молоді роки. Вигляд цієї голограми заснований на реконструкції 2017 року, яку втілили українські фахівці.

Справа в тому, що в радянський час князя Ярослава зумисно зображали схожим на російських царів, щоб присвоїти значну частину української історії. Нова реконструкція показала найбільш імовірний вигляд князя у молоді роки, де він більше схожий на вікінга. Тепер подивитись на більш автентичне обличчя князя може кожен відвідувач Софійського собору.

Окрім історико-просвітницьких меценатських ініціатив компанія долучилася і до символічно-патріотичних заходів, наприклад, до зведення пам’ятного комплексу "Серце України". Це меморіал у географічному центрі України, який символізує єдність усіх областей країни та Криму. Він збудований на Черкащині, біля села Мар'янівка, коштом меценатів з нагоди 30-річчя незалежності. "ІнтерХім" виступив генеральним партнером проєкту.

Як зазначає Анатолій Редер: "30 років - дуже поважний вік для українського незалежного бізнесу, який побудований на науці та науковому підході. Після трьох десятиліть діяльності ми на 100% впевнені, що працюємо, щоб допомагати іншим. Сподіваюся, що у нас будуть сили продовжувати допомагати стільки, скільки буде необхідно, як під час війни, так і після нашої перемоги".

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства