Чому перестають працювати ліки проти алергії: думка експертів

Чому перестають працювати ліки проти алергії: думка експертів

Для лікування алергії використовується багато препаратів у вигляді таблеток, інгаляторів, назальних спреїв, очних крапель, кремів для шкіри та ін'єкцій. Однак у багатьох людей згодом ліки, які раніше допомагали, перестають працювати. За даними національного опитування в США, 37% алергіків змінюють назальні ліки проти алергії не рідше одного разу на кілька років, тому що вони недостатньо ефективні.

Чи підвищується у людей стійкість до ліків проти алергії?

За словами магістра охорони здоров'я Беніти Лі, розвиток стійкості до протинабрякових або антигістамінних засобів зустрічається досить рідко. Інгаляційні стероїди, такі як флутиказон та тріамцинолон, часто є препаратами першого вибору при хронічній закладеності носа та нежиті. Обидва препарати не викликають розвитку стійкості.

Однак оксиметазолін – нестероїдний препарат у вигляді спрею для носа, може посилити закладеність носа при тривалому застосуванні. Антигістамінні засоби – ще один популярний вибір для лікування алергії. Резистентність до цих препаратів не розвивається.

Чому перестають працювати ліки проти алергії?

На думку Беніти Лі, ліки проти алергії можуть перестати працювати з багатьох причин:

  • Зміни у навколишньому середовищі: забруднення повітря та високі температури можуть настільки посилити симптоми алергії, що ліки перестають працювати. Ситуацію може посилювати відвідування басейнів із хлорованою водою.

  • Нова алергія: виникнення нової алергії в міру дорослішання – не рідкість. Тому ліки, які допомогли від попередньої алергії, можуть не діяти.

  • Вік і стрес: вік і стрес можуть підвищити чутливість до алергенів та прискорити алергічну реакцію, оскільки рік за роком відбувається вплив тих самих алергенів.

Поширені помилки при використанні назальних спреїв від сезонної алергії

На думку доктора медицини, ЛОР-лікаря Меморіальної лікарні Провіденс-Худ-Рівер Стівена Олсена, приблизно 90% людей, які не отримують полегшення від застосування ліків для усунення симптомів сезонної алергії, або використовують невідповідні препарати, або використовують засоби неправильно.

Неправильний напрямок розпилювачів

Назальні стероїди – один із найефективніших засобів лікування сезонних симптомів алергії, але багато людей перестають використовувати ці спреї при кровотечі з носа. Кровотеча з носа є ознакою того, що ліки розпорошуються у неправильному напрямку.

Напрямок спрею на центральну перегородку носа може викликати роздратування, і ліки може не потрапити в ту частину носа, де вона діє якнайкраще.

Щоб оптимізувати ефективність і звести до мінімуму кровотечу, назальні стероїди слід розпорошувати під кутом у бік носа, де найбільше запалення, а не у бік перегородки. Олсен зазвичай рекомендує пацієнтам спрямовувати насадку у напрямок вуха та уникати вдихання, щоб ліки могли осісти в носі.

Занадто рання відмова

Назальні стероїди зменшують запалення в носі, так що згодом носові ходи стають менш чутливими до алергенів. Більшість людей не отримують повного ефекту, доки ліки не використовуються регулярно протягом приблизно двох місяців. Важко дотримуватись лікування, яке не дає відчутного результату відразу. Але щоб побачити ефект, потрібна тривала терапія.

Невідповідні ліки

Різні типи ліків проти алергії полегшують різні типи симптомів, і часто вибирають не ті, які підходять для їх конкретних проблем. Для однієї людини найбільш дратівливим симптомом може бути нежить або свербіж у носі, і в цьому випадку можуть виявитися корисними антигістамінні препарати.

З іншого боку, найбільшою проблемою може бути сухість і кірки всередині носа, і в цьому випадку ефект антигістамінного засобу, що підсушує, може тільки посилити проблему.

Ефективне лікування вимагає розуміння переваг кожного типу ліків та вибору тих, що призначені для полегшення найгірших симптомів.