Лейкоцитарний індекс інтоксикації (ЛІІ)

Лейкоцитарний індекс інтоксикації (ЛІІ)

Загальна інформація

Даний аналіз необхідний для визначення тяжкості інфекційного процесу або інтоксикації організму, а також він дозволяє визначити адаптаційний потенціал організму конкретного хворого.

Під час проведення аналізу вдається визначити кількість таких елементів крові, як паличкоядерні нейтрофіли, сегментоядерні нейтрофіли, моноцити, лімфоцити, еозинофіли.

показання

Застосовується для визначення ступеня ендогенного отруєння у пацієнтів, які страждають на інфекційні або септичними захворюваннями. Його застосовують для визначення тяжкості отруєння в осіб, які страждають на механічну жовтяницю, для оцінки тяжкості перебігу патологічного процесу у пацієнтів, у яких виявлено кишкові інфекційні захворювання, менінгіт, гнійно-запальні пульмонологические патології, перитоніт, гострий гнійний панкреатит і важка форма холециститу. Крім цього, за допомогою даного аналізу вдається встановити наскільки ефективною є обрана схема терапії.

Для отримання максимально точних результатів, перед проведенням аналізу, пацієнту повідомляють, що:

кров необхідно здавати вранці натщесерце, при необхідності забору крові в інший час, його можна виконувати не раніше, ніж через 8 годин після їжі;

перед проведенням аналізу слід за 14 днів закінчити прийом будь-яких медикаментозних засобів, але якщо це неможливо, то про це слід повідомити лікаря;

за 24 години до проведення аналізу слід утриматися від виконання важких фізичних навантажень і намагатися не потрапляти в стресові ситуації.

Недотримання правил здачі аналізу може істотно змінити його результати, що може стати причиною неправильного діагнозу, а це говорить про те, що людина буде отримувати некоректне лікування, що може створити серйозні проблеми, а також сприяти погіршенню загального стану.

Отримані результати

У нормі свідчення даного аналізу варіюються від 0,3 до 1,5. Розрахунок результатів здійснюється за двома формулами – це Кальф-Каліфа або Островського. На сьогоднішній день формула Кальф-Каліфа є застарілою і практично не використовується, внаслідок досить складних розрахунків. У наш час для отримання даних застосовується тільки її спрощений варіант. Зміни ЛІІ у осіб, у яких імовірно є інфекційні або септичні патології відповідають клінічній картині, а також періоду можливого отруєння. Слід зазначити, що зниження ЛІІ вказує на наявність у хворого вірусної інфекції, а при підвищенні – бактеріальної. Відповідно до цього необхідно відзначити, що показники ЛІІ від 4 до 9 вказує на високий вміст токсинів в організмі пацієнта, а показники від 2 до 3 вказують на затухання патологічного процесу, або свідчать про виникнення некробіотичні змін в тканинах. При високому лейкоцитозі і виявленому збільшенні рівня ЛІІ до 10, це вважається явною ознакою септичного шоку. При виявленні лейкопенії пацієнтові повинно бути призначено ретельне обстеження, в тому числі і вузькими спеціалістами.

Референсні значення:

передбачувані хвороби

Підвищення показників вважається досить тривожним сигналом, так як може вказувати на найрізноманітніші порушення в стані людини.

Підвищення лейкоцитів може вказувати на:

отруєння важкими металами;

злоякісний онкологічний процес на стадії метастазування;

запалення очеревини ( перитоніт );

абсцес ;

червоний вовчак.

У свою чергу знижені показники в порівнянні з нормою можуть розповісти про різні види захворювань, як:

отруєння, такими хімічними речовинами, як бензол, миш'як, толуол;

опромінення гамма-випромінюванням;

погіршення роботи імунної системи;

анемії ;

онкологічна патологія;

СНІД ;

агранулоцитоз.

Лікар-консультант

При виявленні порушень в лейкоцитарній формулі хворий потребує консультації наступних спеціалістів гематолога, дерматолога, ендокринолога, хірурга, інфекціоніста, терапевта, імунолога і алерголога.

Популярні лікарі

Лабораторії