Результати аналізу калу: комбінації результатів аналізу, повний опис

Результати аналізу калу: комбінації результатів аналізу, повний опис

форма калу

Оформлений – оформлений кал, наближений до циліндричної формі відповідає нормі

Овечий кал – Кал у вигляді щільних овалів і кульок говорить про хронічних запорах і зневодненні. В такому випадку кал сухий, темний і не втрачає форму навіть при стисненні. Схильність до закрепів також може бути ознакою механічної перешкоди в прямій кишці, пухлини, а також атонії кишечника. Якщо кал має таку форму постійно, то слід обов'язково провести обстеження прямої кишки.

Неоформлений – неоформлений кал буває в разі недостатньо щільної його консистенції, що характеризує неповноцінне травлення.

Стрічкоподібний – Пухлини, рубці ампули прямої кишки і сфінктера створюють перешкоду для вільного проходження калу. В результаті він набуває уплощенную форму.

консистенція калу

Щільний - Консистенція і форма можуть вказувати на зневоднення, в такому випадку кал сухий, темний і не втрачає форму навіть при стисненні. Схильність до закрепів також може бути ознакою механічної перешкоди в прямій кишці, пухлини, а також атонії кишечника.

М'який – Кал помірної щільності, при якій підтримується його форма, є нормою.

Кашкоподібний – кашкоподібний кал є наслідком прискореного просування їжі через шлунок і тонкий кишечник. Перевага рослинної їжі в раціоні також призводить до утворення кашкоподібного калу.

Кашкоподібний, клітковина - кашкоподібний кал є наслідком прискореного просування їжі через шлунок і тонкий кишечник. Перевага рослинної їжі в раціоні також призводить до утворення кашкоподібного калу.

Мазевідний – Жирний кал у вигляді однорідної густої маси, прилипає до стінок туалету і змивається тільки теплою водою – свідчення наявності нейтрального жиру в калі більше 15 г (норма 7 г), або жирних кислот і мив. Епізодична поява такого калу може бути наслідком прийому напередодні великої кількості жирної їжі, або препаратів для схуднення.

Мазевідний, нейтральний жир – Жирний кал у вигляді однорідної густої маси, прилипає до стінок туалету і змивається тільки теплою водою – свідчення наявності нейтрального жиру в калі більше 15 г (норма 7 г), і / або жирних кислот і мив. Нейтральний жир в калі є ознакою порушення виділення жовчі, недостатній функції або запаленні підшлункової залози.

Мазевідний, жирні кислоти, мила – Жирний кал у вигляді однорідної густої маси, прилипає до стінок туалету і змивається тільки теплою водою – свідчення наявності нейтрального жиру в калі більше 15 г (норма 7 г), і / або жирних кислот і мив. Така консистенція вказує на брак ліпази, погану вироблення жовчі, або бродильно диспепсію, прискорене проходження їжі через тонкий кишечник. При запорах кількість мив збільшується.

Пінистий – пінистий кал, часто кашкоподібний, є наслідком порушення травлення по типу бродильной диспепсії. При цьому присутній йодофильная флора.

Рідкий кал – рідкий кал є симптомом токсикоінфекції, гострої кишкової інфекції, отруєння.

Рідкий – Ознака кишкової інфекції, токсикоінфекції, отруєння.

колір калу

Коричневий – У нормі кал коричневого кольору, більш-менш темного відтінку.

Темно-коричневий – У нормі кал коричневого кольору, більш-менш темного відтінку.

Світло-коричневий – У нормі кал коричневого кольору, більш-менш темного відтінку.

Червоно-коричневий, еритроцити, гемоглобін – Наявність червоного відтінку калу може бути симптомом кишкової кровотечі.

Червоно-коричневий, перевариваемая і неперевариваемая клітковина – Наявність червоного відтінку калу може бути симптомом кишкової кровотечі. Деякі овочі та фрукти, наприклад, буряк, кавун, смородина, фарбують кал в різні відтінки червоного кольору.

Коричневий з червоними нальотами, еритроцити – Прожилки або нальоти яскраво червоного кольору в калі є симптомом кровотечі з товстої кишки. Часто яскраво-червоні нальоти в невеликій кількості присутні при геморої.

Світло-жовтий – напіврідкими кал жовтого кольору є нормою для грудних дітей. У дорослої людини оформлений світлий кал жовтого відтінку може бути наслідком вживання великої кількості молочних продуктів.

Яскраво-жовтий, білірубін - Виражений жовтий колір калу є ознакою надмірного вироблення жовчі, внаслідок патології жовчного міхура і / або печінки.

Сіро-білий – Кал знебарвлюється при відсутності в ньому жовчних пігментів. Так буває при вірусних гепатитах, цирозі печінки, закупорці жовчовивідної протоки.

Чорний, неоформлений – Чорний колір калу говорить про шлунковому кровотечі, або кровотечі в дванадцятипалій кишці. Під дією травних ферментів еритроцити крові змінюють свій колір, тому набувають чорний відтінок. Неоформлений густий чорний кал називається мелена, і його поява завжди є поганим прогнозом.

Чорний, оформлений – Нормальною консистенції і форми кал чорного кольору може з'являтися при прийомі залізовмісних препаратів.

Зелений з червоними прожилками – Зелений рідкий кал з червоними прожилками говорить про гостру кишкову інфекцію, шигельоз.

Зелений, неоформлений – Зелений рідкий і напіврідкий кал є симптомом гострої кишкової інфекції.

Зелений, оформлений – оформлений і нормальної консистенції кал зеленого кольору утворюється при вживанні великої кількості зелених овочів, зелені.

реакція калу

Нейтральна (слабокислая, слаболужна) – Нормальна реакція калу нейтральна, слабокисла або слаболужна, в залежності від складу харчування.

Кисла – кисла реакція є наслідком переважання в раціоні простих вуглеводів, продуктів бродіння, овочів і фруктів, які посилюють бродіння в кишечнику. Присутній йодофильная флора.

Лужна – Лужна реакція калу говорить про переважання процесів гниття, в результаті надлишку білкової їжі. Цей процес супроводжується утворенням великої кількості аміаку Порушення всмоктування і перетравлення жирів і білків, хронічні захворювання кишечника також виявляються лужною реакцією.

Популярні лікарі

Лабораторії