Інтоксикація: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Інтоксикація: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Являє собою загальну реакцію людського організму на впровадження будь-яких токсинів: мікробних, бактеріальних, харчових. Токсичний синдром найчастіше розвивається при захворюваннях травної системи бактеріального генезу і гострих респіраторних інфекціях.

причини

Інтоксикація розвивається на тлі інфекційних уражень травної системи, спадковому порушенні обміну речовин, а також при пневмонії, синуситах і вірусних респіраторних захворюваннях.

Інтоксикація розвивається в тій чи іншій мірі практично при всіх запальних і інфекційних захворюваннях.

З урахуванням типу впливу токсинів можна виділити такі види токсичного синдрому:

гостра інтоксикація – це патологічний стан, обумовлений нетривалим одноразовим впливом токсинів на організм і супроводжується вираженою клінічною симптоматикою;

подострая інтоксикація являє собою стан, що виникає внаслідок декількох нетривалих впливів токсичних речовин на організм пацієнта, як правило, при даному типі захворювання спостерігається незначна вираженість клінічних симптомів;

хронічна інтоксикація обумовлена тривалим впливом на організм токсичних речовин і проявляється вираженою клінічною симптоматикою.

симптоми

Виразність симптомів інтоксикації залежить в першу чергу від причин, які її викликали. Як правило, токсичний симптом проявляється головними болями, м'язової слабкість, ломота в попереку і м'язах, блювотою, нудотою, підвищенням температури тіла, посиленим потовиділенням, болями в животі, зміною артеріального тиску, діареєю, блідістю шкірних покривів.

Іноді при важкій формі інтоксикації на тлі блювоти і діареї у пацієнта може спостерігатися розвиток зневоднення, а також порушення водно-електролітного балансу, що характеризуються почуттям спраги, зниженням пружності і підвищеною сухістю шкірних покривів і слизових оболонок.

діагностика

При постановці діагнозу фахівець збирає анамнез і диференціює скарги хворого. При зборі анамнезу обов'язково необхідно уточнити, коли саме виникли симптоми інтоксикації: з'явилися вони до або після прийому їжі. Також буде потрібно з'ясувати характер і локалізацію болів, частоту стільця або блювоти, крім цього буде потрібно з'ясувати у пацієнта, якими саме він страждав захворювання до цього моменту.

Після загального огляду пацієнта, слід провести промацування живота, оглянути слизові оболонки, провести неврологічні тести, прослухати серце і легені хворого. Також пацієнтові в обов'язковому порядку проводять вимірювання артеріального тиску і температури тіла.

Для уточнення діагнозу пацієнтові призначають біохімічний і загальний аналіз крові, а також загальний аналіз сечі. При необхідності пацієнту можуть бути призначені додаткові лабораторні або інструментальні дослідження.

лікування

Для заповнення об'ємів рідини хворому може знадобитися проведення – оральної або інфузійної регідратації.

Якщо інтоксикаційний синдром виник на тлі бактеріального ураження, то пацієнту призначають атібіотікотерапію і прийом сорбентних засобів.

профілактика

Для попередження розвитку важкої форми токсичного синдрому пацієнту потрібно надання своєчасної медикаментозної допомоги. Крім цього, для підвищення опірності організму рекомендується вести здоровий спосіб життя, вживати якісні продукти харчування і постаратися відмовитися від шкідливих звичок.

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Поділитись:

Ліки

Популярні лікарі