Розрив м'яза: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Розрив м'яза: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Являє собою порушення анатомічної цілісності м'язових волокон, викликане впливом на неї зовнішньої сили, зумовленої надмірним навантаженням або перерастяжением. Найчастіше пошкодження м'яза відбувається в зоні переходу м'язи в сухожилля або близько м'язового черевця. Найчастіше такий вид травм спостерігається у професійних спортсменів.

причини

Найчастіше розрив м'язів виникає внаслідок впливу сторонньої сили, зумовленої сильним ударом або отриманням різаної або рубаної рани. У деяких випадках пошкодження м'язів може бути викликано різким скороченням або розтягуванням м'язи. Таке пошкодження може бути обумовлено патологічної м'язовою слабкістю, яка обумовлена порушенням структури м'язових волокон або природної м'язової деградацією, характерною для старечого віку.

Такий вид травм виникає у спортсменів, які піддаються підвищеним навантаженням. Особливо підвищується ризик виникнення пошкодження м'язів при заняттях спортом з не розігрітими м'язами.

симптоми

Основний симптом розриву м'язів – різкий біль, яка локалізується в зоні травми. У зв'язку з тим, що практично всі м'язи відрізняються гарним кровопостачанням, в області розриву найчастіше спостерігається масивна крововтрата. У тому випадку, якщо в області пошкодження не спостерігається пошкодження шкірних покривів, то закінчується з травмованою м'язи кров практично відразу ж формує гематому, з типовою припухлістю.

При повному розриві функція травмованої м'язи втрачається, а при спробі зробити рух в травмованої зоні виникає різкий біль. У разі часткового розриву м'яза, коли пошкоджено лише частину волокон її функція може частково зберігатися, але при цьому будь-які спроби зробити рух також будуть викликати виражені больові відчуття.

Іноді в області травмування м'язи може формуватися невелика ямка, яка стає особливо помітна при пальпаторном обстеженні.

діагностика

Найчастіше діагностувати розрив м'язів досить просто, так як симптоми цієї травми досить типові. При частковому розриві у пацієнта може спостерігатися розвиток не тільки характерних симптомів, але симптомів, які досить складно ідентифікувати. У цьому випадку може знадобитися призначення додаткових методів дослідження таких як, пальпаторное і ультразвукове дослідження області пошкодження.

лікування

При частковому розриві м'язової тканини лікування полягає в іммобілізації травмованого місця. Для цього застосовують гіпсові пов'язки, які фіксую м'яз в положенні, при якому частини пошкодженої м'язи знаходяться на мінімальному відстані один від одного.

При повному розриві може знадобитися термінове хірургічне втручання, обумовлене ушиванием травмованої м'язи і проведенні її фіксації в природному положенні. Відновлювальний період при розриві м'яза варіюється від 6 до 8 тижнів. В цей період хворий повинен відвідувати фізіотерапевтичні сеанси, а також самостійно розробляти пошкоджену м'яз.

профілактика

Профілактика розриву м'язів полягає в проведенні якісної розминки перед виконанням тренування. Крім цього, не рекомендується піддавати м'язи надмірним навантаженням.

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Поділитись:

Ліки

Популярні лікарі