Лікар розповів правду про метеозалежність

9,8 т.
Лікар розповів правду про метеозалежність

Медики пролили світло на те, що таке метеозалежність, і чи існує вони насправді.

"Багато людей вважають, що якщо прокидаєшся вранці з хворою головою, втомленим або розбитим - значить тут справа точно в погоді", - йдеться в пості на медичному Telegramm-каналі "Доктор Філ".

Читайте: Позбутися від головного болю: названі 5 "працюють" Лайфхак

Так, за словами медиків, погода змінюється бо змінюється атмосферний тиск. І атмосферний тиск діє на людей (як на матеріальні об'єкти), і його зміна, по ідеї, повинна викликати зміну нашого артеріального тиску.

Але на практиці цього не відбувається. Результати досліджень не зафіксували жодної залежності артеріального тиску від змін атмосферного тиску.

А якщо зміни і є, то наскільки мізерні, що на тлі коливань, які відбуваються протягом дня під впливом наших звичайних дій ми їх навіть не відчуємо

Наприклад, навіть при невеликому фізичному навантаженні (піднялися по сходах, пройшлися швидким кроком), тиск може стрибнути вгору аж до 150/90. Адже організму при навантаженні потрібно більше кисню, тому серце починає швидше прокачувати кров. Коли навантаження припиняється - тиск повертається до свого звичайного значення.

Читайте: Популярна спеція виявилася причиною головного болю

І голова болить не завжди при підвищенні тиску. Яскравий приклад, знову ж таки, підйом по сходах.

Тим більше зміни атмосферного тиску не може впливати на суглоби. І доведено це ще одним дослідженням, де вчені спостерігали за 810 пацієнтами з артрозом суглобів. З'ясувалося, що біль і погода не мають один до одного ніякого відношення.

"Тому якщо у вас болить голова або ломить суглоби - знайте, що відбувається це від чого завгодно, але вже точно не від погоди. І розбиратися треба з цим "чим завгодно", а погоду залишити в спокої", - підсумував автор.

Раніше "МедОбоз" розповідав, як вести себе гіпертонікам під час погодних гойдалок.