Вчені знайшли в людському організмі біологічні "барометри", що регулюють тиск

Вчені знайшли в людському організмі біологічні 'барометри', що регулюють тиск

Співробітники медцентру з Віргінського університету (США) відкрили головний механізм контролю за артеріальним тиском. Ідеться про барорецептори, які відчувають навіть найменшу зміну артеріального тиску в організмі та регулюють його.

Дослідження опубліковано в журналі American Heart Association. У статті зазначено, що вчені досі не знали точний механізм їхньої роботи і розташування в організмі, а лише здогадувалися про наявність у тілі деяких "датчиків", що нормалізують артеріальний тиск.

Під час клінічних дослідів вчені змогли вивчити роботу барорецепторів. З'ясувалося, що в умовах високого тиску відбуваються зміни в їхній роботі, що призводить до зниження активності гена Ren1 (ренін).

Відео дня

"Коли барорецептори "розуміють", що тиск підвищується (гіпертонія) в кровоносних судинах, вони починають впливати на зниження активності Ren1. І коли навпаки, у людини падає тиск (гіпотонія), вони починають "стимулюють" вироблення Ren1", – сказано в статті.

Вчені ще 60 років тому підозрювали, що такі клітини існують. Однак усі ці роки знайти їх не вдавалося.

"Виявляється, треба було шукати в нирках, де вони й існують", – прокоментували відкриття вчені.

Отримані дані фахівці планують використовувати для розробки механізму боротьби з високим артеріальним тиском.

Барорецептори наявні в ренінових клітинах.

Як повідомляв OBOZREVATEL, знизити артеріальний тиск можна, вживаючи чай із гібіскусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки