"Ви коли-небудь бачили, як б'ється серце?" Ексклюзивний репортаж з операційної в Києві
Ми багато писали про серцево-судинні захворювання і кардіохірургію. Тепер же журналісту MedOboz вдалося ще й побувати на одній з операцій на серці в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова.
Готували журналіста до входу в операційну за всією суворістю правил: змінне взуття і стерильний одяг, шапочка, маска, бахіли, дезінфекція.
"Ви коли-небудь бачили, як б'ється серце? У вас є така можливість. До того ж це серце розгорнуте у зворотний бік", - говорить головний лікар, кардіохірург Сергій Сіромаха, запрошуючи журналіста ближче до операційного столу.
"Це називається корригированною транспозицією магістральних судин", - пояснив лікар.
Як виявилося, нас запросили на проведення унікальної операції, яка за міжнародною класифікацією рівнів складності відноситься до однієї з найскладніших.
"Пацієнтка, з якою ми зараз працюємо, трохи старше 50 років. У неї вроджена вада серця. Її серце розгорнуте і шлуночки серця розгорнуті, скажімо, не туди, куди потрібно. І тому один з клапанів, який знаходиться не на своєму місці, зносився завчасно. Цей клапан треба або міняти, або спробувати зробити пластику", - розповів Сіхомаха.
Крім цього, за словами хірурга, у жінки є порушення серцевих ритмів. "Ви бачите, як тремтить вушко передсердя? Тому зараз проводиться комбінована операція: усунення пороку клапана плюс усунення порушення ритмів", - додав лікар.
{"url":"https://drive.google.com/file/d/1yA7J8EuerhJfBB5gOAFzo-gFSRqLqK9r/preview"}{"url":"https://drive.google.com/file/d/1m7J4phywcQ806cyPKYjTRcNKEXIiB2zf/preview"}"Таких випадків взагалі дуже мало. Приблизно один-два рази на рік ми оперуємо таких пацієнтів. Це рідкісна операція", - підсумував доктор.
Раніше OBOZREVATEL поспілкувався з кардіохірургом Борисом Тодуровим і з'ясував, чому все більше дітей народжуються з вадами серця, як впливають на здоров'я новомодні замінники сигарет і чому не варто приймати серцеві "панацеї".