Чи можна вакцинуватися з високим тиском та температурою: відповідь МОЗ
Вакцинуватися від коронавірусу з підвищеною температурою не бажано. У такій ситуації щеплення необхідно відкласти.
Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України у Facebook. За словами експертів, вакцинацію краще провести вже після зникнення цього симптому.
Крім того, у центрі дали відповіді й на інші поширені запитання стосовно вакцинації.
Наприклад, чи можна вакцинуватися людям, у яких високий тиск та підвищений цукор. Там заявили, що таким українцям треба щеплюватися, адже COVID-19 може бути дуже небезпечним для них.
Щеплення потрібне і людям, які вже хворіли на коронавірус. Їм необхідно робити вакцину через 28 днів із початку хвороби.
Окрім того, Центр громадського здоров’я України відповів на запитання, чи можна вакцинуватися онкохворим людям.
"Обов'язково! Якщо у вас була операція чи хімієтерапія, лікар порадить, коли краще зробити щеплення", – йдеться в повідомленні.
{"url":"https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/3647901682001200","width":"500","height":"863"}Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я затвердило перелік протипоказань до вакцинації від COVID-19.
1. Абсолютні протипоказання, за яких існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину у пацієнта, а ризики від вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення.
Абсолютні протипоказання можуть бути постійними та тимчасовими. Постійні протипоказання мають довічний характер. Тимчасові протипоказання зникають із часом.
2. Застереження (вакцинація з обережністю) – ситуація, в якій остаточне рішення щодо щеплення ухвалюється лікарем з урахуванням переваг та ризиків від щеплення.
Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу.
У цьому випадку пацієнту буде рекомендовано щеплюватися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо пацієнт має алергію на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також варто щеплюватися іншою вакциною. Тимчасові протипоказання:
Гострі захворювання із підвищенням температури понад 38,0 °C. Вакцинація може проводитися після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби.
Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинацію можна провести через 90 днів після закінчення терапії.
Введення вакцин проти інших інфекційних захворювань. Вакцинація COVID-19 повинна бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною у різні руки).
Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). За необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19. Вакцинація COVID-19 може бути здійснена будь-коли після завершення всіх етапів проби з туберкуліном.
COVID-19 в анамнезі. Вакцинація може бути відстрочена на 3 місяці з часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19.
Вакцинація з обережністю
Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною.
Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом "Рітуксимаб", повинні відкласти вакцинацію не менше ніж на 4 тижні після останньої дози.
Особи з імунодефіцитом. Нині даних недостатньо для оцінки ефективності та ризиків вакцини для осіб із тяжкими імунодефіцитними станами. Враховуючи, що вакцина не є "живою", а особи з імунодефіцитом мають більш високий ризик тяжкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.
Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад, CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним. Якщо у вас є питання щодо вибору вакцини, зверніться до свого сімейного лікаря.
Зазначимо, що перевірка кількості антитіл або інші лабораторні дослідження перед вакцинацією COVID-19 не потрібні.
Як повідомляв OBOZREVATEL, медик пояснив, хто потребує бустерної вакцинації від коронавірусу.