Чому дієта не допомагає схуднути: психолог вказала на важливий фактор
Скинути зайві кілограми заважає зовсім не з'їдене на сніданок "ще одне галетное печиво", а стрес, який відчуває людина. І, ніж у більшому стресі вона живе, тим складніше їй повернутися у колишню форму.
Як розповіла в інтерв'ю турецькому виданню Sabah фахівець відділення психіатрії лікарні Близькосхідного університету (Кіпр) психолог Тугче Денізгіль Евре, однією лише дієти недостатньо для схуднення. У боротьбі із зайвими кілограмами "треба взяти під контроль стресові ситуації".
Медик погодилася, що стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини. Мова йде і про особисті переживання, навантаженні на роботі, конфлікти з близькими і товаришами по службі, але вона ж підкреслила, що під час схуднення вкрай важливо вміти контролювати стрес і справлятися з ним.
"В іншому випадку стрес може стати хронічним, а разом з тим початися розлади шлунково-кишкового тракту, з'являться проблеми з травленням, знизиться соціальна активність, виникнуть постійні головні болі", – попередила лікар.
При цьому вона підкреслила, що занурюючись у свої проблеми – відсижуючись вдома, людина потрапляє у ще більшу стресову ситуацію, яку вона активно починає заїдати вмістом холодильника.
Медик порадила навчитись отримувати задоволення не від їжі, а від життя.
"Це дозволить вирішити проблеми із зайвою вагою", – додала вона.
Схожу заяву про вплив стресу на організм зробили дослідники з Університету Флориди. В їх роботі сказано, що в умовах стресу здатність організму спалювати жирові клітини може фактично знижуватися.
"Хронічний стрес стимулює вироблення білка під назвою бетатрофін, фермент, який розщеплює жирові відкладення. В результаті стрес змушує накопичувати більше жиру або, щонайменше, уповільнює жировий обмін речовин", – пояснили дослідники.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
Мешканка Британії важила 254 кілограми, зайнявшись плаванням, за рік схудла на 101 кілограмів.
Спортсмен, який набрав зайву вагу, зміг за рік самостійно скинути 172 кілограми без медичного втручання.