Чому жінки живуть довше за чоловіків: з'явилася відповідь

36,9 т.
Чому жінки живуть довше за чоловіків: з'явилася відповідь

Чоловіки живуть не так довго, як жінки, через набір статевих хромосом XY.

Про це сказано у дослідженні вчених австралійського Університету Нового Південного Уельсу. Робота опублікована на сайті журналу Biology Letters.

Вони хотіли перевірити гіпотезу, згідно з якою Y-хромосоми не можуть захистити організм від шкідливих мутацій у X-хромосомах. При цьому передбачається, що друга копія статевої хромосоми здатна коригувати зміни ДНК і навіть замінити свою "постраждалу" пару.

Відео дня
Чому жінки живуть довше за чоловіків: з'явилася відповідь

"Ми вивчили дані про тривалість життя не тільки приматів, інших ссавців і птахів, але і рептилій, риб, амфібій, павуків, тарганів, коників, жуків, метеликів і метеликів", – зазначив один з авторів дослідження Зої Кірокостас.

З'ясувалося, що особини з ідентичною парою хромосом в середньому живуть на 17,6% довше. При цьому в залежності від виду такий гомогамний набір хромосом може бути як у чоловічих, так і у жіночих особин.

Так, у птахів і метеликів саме самці визначаються хромосомами ZZ, в той час як самки мають ZW-хромосоми. У цьому випадку тривалість життя буде більше у чоловічих особин.

У людини саме жінки є носіями хромосом XX і тому вони живуть довше, пояснюють вчені. Як помітили дослідники, якщо довгожителями виявлялися самці, то вони переживали самок лише на 7%. Якщо ними виявлялися самки, то у них цей показник досягав майже 21%.

Як повідомляв OBOZREVATEL, питання збереження фертильності у молодих жінок, хворих на рак, є серйозною проблемою для медиків. Однак французьким вченим вдалося зробити справжній прорив, провівши успішне ЕКО пацієнтці з гормонозалежним раком молочної залози.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки