Тільки не сметана! Супрун розповіла правду про сонячні опіки
При сонячних опіках в жодному разі не можна наносити на шкіру сметану, масло, сечу, жир, жирні креми чи інші народні засоби.
Нашкодити можуть навіть деякі медичні мазі та пінки на жирній основі, як дексопантенол, заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
"Складно сказати, чому люди колись вирішили: чим швидше я намажу опік від сонця сметаною, маслом або зубною пастою, тим краще мені стане", - написала вона.
Читайте: "Інша справа - алкоголь": Супрун розвінчала популярний "літній" міф
За її словами, це дуже поганий варіант першої допомоги при сонячному опіку, бо це в буквальному сенсі опік шкіри, який людина отримує під впливом ультрафіолетового випромінювання.
"Такі опіки бувають різного ступеня - від легкого почервоніння та незначної припухлості до утворення множинних і великих бульбашок. Залежно від ступеня опіку допомога теж потрібна різна, від лікування в домашніх умовах - до звернення в медустанову", - нагадала міністр.
У будь-якому випадку, розповіла Супрун, потерпілого слід помістити в прохолодне місце без доступу прямих сонячних променів. Після цього слід:
Читайте: Купальний сезон у розпалі: Супрун сказала, про що потрібно пам'ятати українцям
охолодити опікові ділянки водою або прикласти на 5-10 хвилин міхур із льодом чи інший холодний предмет;
при наявності опіків великої площі можна прийняти знеболюючі препарати (парацетамол, ібупрофен, німесулід);
у разі симптомів загального перегріву - змочити шкіру холодною водою, покласти на великі судини (шия, стегна, пахові складки) міхур із льодом, загорнутий у чисту тканину, або холодні компреси;
пошкоджену шкіру обробити водорозчинними препаратами - тримістин, пантестин, мірамістин.
Читайте: Супрун - громадянка США? Міністр уникла відповіді
Якщо опіки сильні й утворилися бульбашки, то, за порадою Супрун, слід накласти пов'язки зі стерильних перев'язувальних засобів із неспиртовими антисептиками (бетадин, хлоргексидин, декасан, октенисепт) і водорозчинними мазями. Однак, якщо пухирів багато і вони більші 1 см у діаметрі, слід обов'язково звернутися до медустанови.
Потерпілому також варто пити багато рідини. Мазати уражені ділянки жирними кремами, мазями та іншими засобами можна з 5-6 доби після отримання УФ-опіків, нагадує міністр.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2129272534023969","width":"500","height":"680"}Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розвінчала дієвість популярної фітнес-процедури.