МоваЯзык

/ Здорове харчування

Вчені довели, що голод змушує купувати не тільки їжу

Вчені шляхом дослідження довели, що на голодний шлунок краще взагалі не ходити по магазинах і не здійснювати жодних покупок.

Нові дані показують, що голод пробуджує у нас бажання придбати речі, ніяк не пов'язані з їжею. Наприклад, канцелярське приладдя, - пише "Моя планета".

Учасників дослідження попросили відповісти на питання про самопочуття, настрій, почуття втоми і про те, наскільки вони голодні. Потім їм роздали затискачі для паперу. І поставили дивні питання, наприклад: "Як ви думаєте, цей зажим для паперу простий у використанні?" або "Наскільки вам подобається цей зажим?" Після цього спантеличених піддослідних запитали, скільки затискачів вони хотіли б взяти з собою. Результат: голодні люди просили більше затискачів. Тобто вони відчували потребу не тільки в їжі, а і в непродовольчих речах.

Дослідники вирішили перевірити дані. Новий набір учасників розділили на дві групи. Людей із першої нагодували тортом перед випробуванням. Другу змусили голодувати 4 години і допустили до їжі тільки після експерименту. І знову, як виявилося, сита група попросила менше затискачів, ніж голодна.

При цьому голодні давали затискачам ті ж оцінки, що і ситі. Тобто канцелярські штуковини не здалися їм кращими. Вони просто їх почали більше хотіти.

На думку психологів, за бажання і симпатію відповідають різні відділи головного мозку. Зазвичай ми відчуваємо бажання і симпатію одночасно, але так відбувається не завжди. Найяскравіший приклад - наркомани й ігромани. На пізніх стадіях їм уже не подобаються наркотики/ігри, але вони їх продовжують бажати.

Як "Обозреватель" повідомляв, що вчені назвали найшкідливішу їжу для дітей.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини