Калорії та м'ясо: лікарка підказала, як харчуватися у холоди

Калорії та м'ясо: лікарка підказала, як харчуватися у холоди

Прихід зими зобов'язує нас внести корективи не тільки у манеру вдягатися. Щоб залишатися здоровим і бадьорим, змін вимагає і щоденний раціон.

"Про необхідність змінити дієту заявляє навіть сам організм. Так, із першими ж морозами і вітрами він раптом зажадав перекусу чимось жирненьким або солодким, - каже сімейна лікарка Наталія Лобода. – І це природно, адже в холодну пору року, щоб зігрітися і підтримувати в тонусі захисні сили, тіло витрачає в рази більше енергії, тому і вимагає більше калорій. Якщо ж ігнорувати цю необхідність і продовжувати харчуватися у "полегшеному" режимі, незабаром ви відчуєте негативні відгомони: почнете сильніше мерзнути, з'явиться постійна сонливість, а застуди та ГРВІ будуть вашими супутниками все частіше".

Відео дня

MedOboz з'ясував, як же варто харчуватися взимку, щоб зберегти добре самопочуття.

В холоди харчування має бути особливим
Збільшіть порцію м'яса і риби

Подбайте, щоб у вашому добовому раціоні стало більше білка (причому тваринного) – хоча б на 100 г. Не обов'язково, щоб це була жирна свинина або баранина, підійдуть дієтичні курка, кролик або легка морська риба. Головне, щоб з цими продуктами збільшилося надходження в організм амінокислот, жирів і вуглеводів. Адже коли робота організму спрямована на зігрівання, ці речовини витрачаються у величезних кількостях, і їхнє відшкодування вкрай необхідне для збереження здоров'я.

Додайте вітамінів

У зимовий період організм піддається випробуванням не тільки погодними умовами. В цей самий період активізуються ще й усілякі віруси, і бактерії, які невпинно перевірять імунітет на міцність. І щоб допомогти йому у протистоянні, варто приділяти більше уваги ягодам, фруктам і овочам, особливо багатим на вітаміни С і групи В. До них відноситься шипшина, смородина, цитрусові, яблука, капуста, буряк, морква тощо.

Слідкуйте за кількістю рідини

Якщо ви звикли пити воду і напої не за покликом спраги, а за режимом чи просто від нудьги і "по любові" (як наприклад, чай, кава, какао тощо), вам варто взяти себе під контроль і стежити, скільки рідини ви вживаєте. Річ у тім, що на відміну від теплих місяців, коли рідина допомагає організму охолоджуватися, в холодні вона навпаки обтяжує його участь.

Тому намагайтеся пити тільки коли починаєте відчувати спрагу, при чому вибирайте для її втамування напої без підсолоджувачів і газів, щоб не порушувати смакові рецептори і не провокувати помилкове відчуття зневоднення. Крім того, відмовтеся від холодного пиття, адже організму потрібні додатковий час і енерговитрати, щоб нагріти його до температури тіла.

Дозвольте собі розслабитися

З холодами багатьох може почати мучити бажання "підсолодити" якось десертом. І зрідка можна собі дозволити цю слабинку. При цьому з усіх зол краще обирати менше – чорний шоколад замість молочного, листкове злакове печиво замість пісочного зі згущеним молоком, горіхові козинаки замість цукерок.

Річ у тім, що у разі необхідності швидко зігрітися або відновити сили організм може зажадати швидких вуглеводів. Ці речовини сприяють виробленню "вибухової" енергії – вона відчувається практично відразу після виразного відчуття "протікання" тепла по тілу, можуть навіть проступити вени на кистях. Щоправда, зберігається цей приплив недовго (всього кілька хвилин), але іноді організму і цього може бути достатньо.

Але часто балуватися таким "зарядом" не можна – швидкі вуглеводи провокують великий викид інсуліну в кров, що може мати негативні наслідки (збій метаболізму, неконтрольовані напади голоду тощо).

Раніше OBOZREVATEL ділився рецептами корисних зігріваючих напоїв для холодних зимових днів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки