Для серця й мозку: лікарка розповіла все про користь хурми
Завсідник зимової фруктової тарілки – хурма. Цей фрукт полюбився багатьом, незважаючи на властиву деяким його сортам терпкість.
Чим же корисна хурма, кому вона потрібна, а кому її варто обходити стороною? Відповіді на ці питання MedOboz дала терапевтка-гастроентерологиня Наталія Гордієнко.
Читайте: Дієта для серця: Тодуров дав кілька корисних рекомендацій
Корисна для серця й кишечника
Цей яскравий зимовий фрукт містить практично весь набір вітамінів, які організм витрачає щодня, незалежно від сезону, і регулярно вимагає їхнього надходження. Так, у ньому є вітаміни А, С, Р, велика частина вітамінів групи В, а також такі необхідні нам речовини, як-от лимонна і яблучна кислоти, магній, калій, йод тощо.
Тому завдяки своєму складу хурма допомагає зберегти здоров'я серцево-судинної системи, сприяє зміцненню імунітету, а також нормалізує мікрофлору кишечника і захищає щитовидну залозу.
Кому особливо потрібна?
Як вже говорилося, в хурмі міститься ударна доза калію. А це означає, що вона особливо буде корисна тим, хто внаслідок певних станів організму змушений регулярно вживати сечогінні засоби (наприклад, під час деяких серцево-судинних захворювань). Ці медикаменти не тільки виводять із організму зайву рідину, а й вимивають потрібні йому речовини, зокрема і калій. Тому його поновлення вкрай важливе, і хурма з легкістю впорається з цією функцією. До того ж, вона сама собою має легкий сечогінний ефект, тому проблема набряків може зменшитися.
Також не варто нехтувати хурмою тим, чия робота пов'язана з постійними стресами і високими ментальними навантаженнями. Цей фрукт є потужним джерелом вітамінів групи В, потрібних, зокрема, для міцної і здорової нервової системи. Тому один плід на день вам просто необхідний для збереження гарного самопочуття.
Табу в разі цукрового діабету
Незважаючи на всю свою користь, хурма має низку протипоків.
Так, оскільки в ній міститься величезна кількість в'яжучих речовин, вона може нашкодити людям, які часто страждають від закрепів. З цієї ж причини потрібно давати плід з обережністю малюкам до трьох років, щоб не спровокувати непрохідність кишечника (цей стан доведеться лікувати вже в стаціонарі).
Також через сечогінну дію хурми бути обережними з нею варто і тим, кого турбують захворювання нирок і сечостатевої системи.
Категорично протипоказаний цей фрукт пацієнтам з цукровим діабетом, оскільки в ньому міститься велика кількість глюкози і сахарози.
Читайте: Підвищують імунітет: названо найкорисніші продукти листопада
Краще їсти до вечора
Оскільки хурма відноситься до солодких фруктів, її варто вживати в першій половині дня. Саме тоді швидкість обміну речовин перебуває на піку і травна система може швидко впоратися з простими вуглеводами. Крім того, варто їсти цей плід або за пів години до їжі, або щонайменше через годину після, щоб не перевантажувати шлунково-кишковий тракт і не спровокувати діарею чи метеоризм.
Слушна порада наостанок
Якщо ви натрапили на дуже терпку хурму, не поспішайте її викидувати. Помістіть плід у морозилку на добу (щоб вона гарненько промерзла), а потім розморозьте. Після такої маніпуляції від терпкості не залишиться й сліду.
Раніше OBOZREVATEL розповідав, які продукти допоможуть зберегти красу волосся.