"Здайте аналізи!" Лікарка розповіла, як правильно входити у Різдвяний піст

'Здайте аналізи!' Лікарка розповіла, як правильно входити у Різдвяний піст

Перш ніж вступати у Різдвяний піст, бажано не тільки порадитися зі своїм духовним наставником, а й здати кілька медичних аналізів.

Про те, як перевірити стан свого здоров'я і кому протипоказано дотримуватися суворого посту, розповіла лікар-дієтолог Анна Мельничук в ефірі ObozTV.

Читайте: Різдвяний піст: що можна і чого не можна їсти починаючи з 28 листопада. Календар

Лікарка нагадала, що церква звільняє від суворих харчових аспектів посту дітей до 14 років, вагітних і жінок, що годують, військовослужбовців на фронті, мандрівників, а також людей із хронічними захворюваннями.

Відео дня

Щоб визначити стан свого здоров'я, Мельничук порадила перед початком посту здати базовий загальний аналіз крові в будь-якій поліклініці чи приватній лабораторії.

"За загальним аналізом крові ви зможете зрозуміти, чи є у вас дефіцит заліза – анемія, запалення... Якщо у вас дефіцит заліза або інші протипоказання, але є бажання поститися – я впевнена, що духовний наставник зможе підібрати оптимальні умови. Можливо, обмежить якісь інші продукти харчування чи послабить обмеження", – зазначила вона.

Читайте: Діють як пилосос: названий топ-5 продуктів для очищення організму

Також Мельничук запропонувала перевірити рівень загального білка.

"Якщо у людини дефіцит загального білка, а вона суворо обмежить тваринні продукти, то може зіткнутися зі зниженням імунітету", – попередила медичка.

На її думку, варто включити в план обстеження і тести на рівень вітаміну D. Особливо це актуально для людей із запаленнями суглобів.

"Бажано обстежити рівень вітаміну D до того, як ви входите у пост. Джерела вітаміну D – печінка, субпродукти, яйця. Звісно, найкраще джерело – сонце. Тому саме в зимовий період це важливо", – пояснила Мельничук.

Читайте: Одесский постный красный борщ с пампушками: рецепт от Уриэля Штерна

Крім того, дієтологиня звернула увагу на важливість ненасичених жирних кислот сімейства омега-3. Їхнє джерело – риба жирних сортів.

"Тому в дні, коли дозволена риба, бажано використовувати цю можливість", – порекомендувала вона.

"Якщо ви раптом почали дотримуватися посту та гірше почуватися – у вас запаморочення, слабкість чи ви захворіли – треба сходити до терапевта і здати загальні аналізи. Можливо, саме зниження білкової фракції вам було небажане. Є речовини, які рослинні продукти не можуть замінити", – резюмувала лікарка.

Пісний стіл – не означає одноманітний

Як писав OBOZREVATEL, 40-денний Різдвяний (Пилипів) піст у православних християн розпочався 28 листопада 2019 року і закінчиться у переддень Різдва, 6 січня 2020 року. Цей піст покликаний підготувати вірян до Різдва, щоб вони зустріли його в чистоті тіла, духу і душі. Протягом 40 днів практикується стриманість у їжі (зокрема відмова від м'яса та інших продуктів тваринного походження), посилені молитви, відмова від веселощів і всього гріховного, що може осквернити душу.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки