Лікарі назвали ще одну небезпеку фастфуду
Вживання фастфуду та іншої жирної їжі у великій кількості необоротно змінює роботу імунної системи і переводить її в постійний стан "надзвичайного стану".
Як пише "РІА Новини", це може призвести до розвитку алергій, діабету та аутоімунних захворювань.
"Нездорова дієта несподівано підвищила кількість певних типів імунних клітин у крові мишей, що особливо було характерно для гранулоцитів і моноцитів. Це відкриття вказало на те, що подібні зміни відбуваються на рівні стовбурових клітин в кістковому мозку, де формуються ці клітини", - розповідає Анетта Кріст (Anette Christ) із Боннського університету (Німеччина).
В останні роки вчені розкрили безліч негативних сторін західної дієти, для якої характерна жирна їжа з великою кількістю калорій. Наприклад, фахівці виявили, що жирна їжа сприяє розвитку хвороби Альцгеймера і змінює роботу мозку таким чином, що людина починає їсти ще більше, або що фастфуд змушує людей забувати, що вони вже їли.
Кріст і її колеги виявили ще одну негативну властивість фастфуду, яке може впливати на здоров'я людини навіть після того, як він відмовиться від подібної їжі. З'ясувати це допомогло спостереження за змінами в роботі клітин мишей, які отримували нормальний і жирний корм.
Як зазначає Кріст, її команду цікавило, чому вживання жирної їжі призводить до появи численних вогнищ запалення в організмі людей і інших ссавців і як можна придушити цю реакцію.
Вчені вже давно підозрюють, що вся справа в особливій частині вродженої імунної системи, яка реагує на зовнішні загрози та в разі потрапляння мікробів в організм переводить його в "режим надзвичайного стану". Таке "перепрограмування" допомагає імунітету швидше реагувати на повторні інфекції і знищувати їх ще до того, як мікроби встигнуть завдати серйозної шкоди.
Експерименти на мишах несподіваним чином показали, що щось схоже відбувається і при вживанні фастфуду. Чисельність і видове різноманіття імунних клітин різким змінилися після переходу на західну дієту, що призвело до розвитку запалень.
Більш того, вживання жирної їжі змінило структуру білкової упаковки ДНК у клітинах кісткового мозку, з яких формуються імунні тільця, так що ці клітини стали більш агресивними. Це означає, що навіть якщо миша переставала їсти жирну їжу, робота її імунітету незворотнім чином змінювалася.
Відкривши цей незвичайний феномен, вчені спробували з'ясувати, як саме жирна їжа перепрограмує імунітет. Для цього вони зібрали групу з 120 добровольців і простежили за тим, як змінювалася робота генів в їхніх імунних клітинах при переході на західну дієту.
З'ясувалося, що ключову роль у цьому процесі грав ген NLRP3, що відповідає за зчитування різних сигналів із зовнішнього середовища. Як саме цей рецептор дізнається про перехід на фастфуд, вченим поки невідомо, але вони планують з'ясувати це найближчим часом.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", існує 3 головних міфу про кофеїн, які потрібно забути назавжди