Не ведіться на модні реклами детоксу

Не ведіться на модні реклами детоксу

Перше, що спадає на думку після закінчення всіх свят, як привести організм до ладу. І звісно, починається пошук експрес-дієт, детоксів, пігулок, чаїв.... В інтернеті цих пропозицій вдосталь. Я вирішила подивитися вислів "очищаюча дієта" - пошуковик запропонував мені 180 тисяч посилань! А на детокс – в 3 рази більше.

Більшість детокс-дієт та процедур обіцяють швидке очищення, ефективне позбавлення від токсинів і "шлаків", які накопичились в тканинах. І я знаю, що багато людей ці поради використовують. Тому вам потрібно знати: це має сенс чи це маркетингові хитрощі?

Для здорової людини, застосовування спеціальних дієт очищення не має обґрунтування, доказів ефективності та довготривалої дії. Часто в детокс-програми очищення вводять спеціальні харчові добавки, якість та склад яких ніким не контролюється. Також бездумно використовують під час детоксу препарати, що впливають на мікрофлору кишечника.

Відео дня

Організм людини, яка харчується щодня згідно принципів здорового харчування і випиває достатню кількість рідини, сам, без зусиль, справляється з поточним очищенням організму. Без будь-яких спеціальних додаткових дій та засобів. В нормі небажані речовини видаляються через нирки, печінку, шлунково-кишковий тракт, легені та шкіру.

Детокс, детоксикація або дезінтоксикація (одне і те саме) з медичної точки зору, означає виведення з організму метаболітів, що утворюються в процесі обміну речовин, або виведення токсичних речовин, які потрапили в організм ззовні. Коли проводять дезінтоксикацію, то очищають організм певними лікарськими препаратами чи методами.

Виходить, що термін "детокс", який досить широко вживається серед дієтологів, часто інтерпретують неправильно.

На практиці є певні компоненти харчування, які зв’язують та виводять з організму токсичні речовини. Саме вони повинні знаходитись в нашому щоденному раціоні в належних кількостях, а не поступати в нього іноді. Це вони допомагають нейтралізувати дію багатьох токсинів, зв'язувати і виводити їх. Зокрема, антиоксиданти – біологічно активні речовини, водо - та жиророзчинні вітаміни, харчові волокна. В найбільшій кількості вони знаходяться в овочах, фруктах, цільних крупах, рослинних та тваринних жирах. Обов’язково повинно бути достатньо рідини без якої фізіологічне очищення організму неможливе.

Тому я рекомендую всім різноманітну та збалансовану їжу, що відповідає принципам здорового харчування, а також фізичну активність, як регулярний найефективніший та найбезпечніший засіб підтримки очищення організму. Я за природне, фізіологічне видалення токсинів з організму. Краще використовувати природні методи очищення.

Можна робити харчові паузи по 16-20 годин, декілька разів на тиждень. Це полегшує метаболізм, нейтралізує дію вільних радикалів, підтримує природне очищення організму. Це кожен може робити у себе вдома І це нічого не коштує.

disclaimer_icon

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки