Розкрито нову небезпеку солі

15,2 т.
Розкрито нову небезпеку солі

Вчені Національного Інституту неврологічних розладів та інсульту прийшли до висновку, що високе споживання солі здатне викликати когнітивні порушення, зокрема недоумство.

За даними дослідників, у мишей, які брали їжу з високим вмістом натрію, почали проявлятися симптоми деменції, пише EurekAlert!

Дієта викликала зміни в кишечнику, а також зменшила приплив крові до мозку, що могло стати причиною когнітивних порушень. Однак з'ясувалося, що ослаблення пам'яті сталося через накопичення тау-білка.

Сіль
Відео дня

Зміни в мозковому кровообігу були пов'язані зі зменшенням продукції монооксиду азоту (NO) через зниження активності ферменту eNOS. Кровотеча посилюється в присутності NO.

Однак оксид азоту також бере участь в молекулярному шляху, що запобігає агрегацію тау-білка в бляшки. Накопичення бляшок спостерігається при низці захворювань, пов'язаних з розвитком недоумства.

У мишей, у яких ген, що кодує тау-білок, був нокаутований, не розвивалися ознаки недоумство при сольовий дієті.

Як повідомляв OBOZREVATEL, надмірне вживання фастфуду сприяє ранньому старінню мозку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки