Замість лосося і киноа: названі корисні і дешеві аналоги
Дорогі продукти, які підносяться як суперкорисні, майже завжди можна замінити в раціоні бюджетним аналогом.
При цьому, як повідомляє "Сегодня", ці ж дешеві аналоги можуть бути такими ж корисними, як і їхні дорогі "побратими".
Кета замість сьомги
Лососеві - один із найважливіших джерел жирних кислот омега-3. Вони сприяють поліпшенню стану шкіри і волосся, здоров'я серцево-судинної системи і багато чого іншого. Зазвичай радять лосося, сьомгу і форель.
Але ці риби часто вирощуються в тісних штучних водоймах на штучному ж кормі. А ось нерка, кета, кижуч ростуть у дикій природі. І коштують мало не в два рази дешевше.
Спосіб приготування (запікання без зайвого жиру) важливіше, ніж гонитва за найдорожчими сортами.
Гречка замість кіноа
Кіноа - крупа з плодів південноамериканської рослини. Її ще називають "золотом інків", натякаючи на дієтичну мудрість древньої цивілізації. Кашу з кіноа рекомендують їсти на сніданок Гвінет Пелтроу й інші гуру правильного харчування.
У кіноа дійсно багато білка, вітамінів групи B і заліза. Але білком, вітамінами і залізом багата і звичайна гречка, яка коштує в десять разів дешевше. І хоча в кіноа заліза більше, для гармонійного раціону досить і тих складових, які є в гречці. Якщо ж у вас виражений дефіцит якогось елементу, це, ймовірно, означає, що він погано засвоюється і причину цього треба шукати.
Загальновідомі джерела вітамінів проти суперфудів
Ягоди годжі, ягоди асаї, насіння чіа - щороку з'являється новий "суперфуд". Тобто, екзотичний продукт, про який раніше людство не чуло, а тепер раптом з'ясувалося, що він гарантує вічну молодість, стрункість і здоров'я. Потім сенсаційне відкриття якось забувається. І нудні коментарі вчених про те, що склад знахідки був не такий уже й унікальний, проходять непоміченими.
Тим часом у моду входять нові ягоди або насіння за ціною дорогоцінних металів. При цьому, за змістом корисних жирних кислот до насіння чіа близьке насіння льону. Ягоди асаї і ягоди годжі багаті вітамінами, але журавлина і шипшина - теж. Звичайно, сама по собі ложка журавлини не стане чарівною таблеткою для схуднення, вічної молодості і здоров'я. Але і жодна інша ягода теж не стане.
Соняшникова олія проти оливкової
Маркетологи переконали покупців, що оливкова олія - найкорисніша. Насправді, в нерафінованих оливковій та соняшниковій оліях набір корисних жирних кислот і вітамінів різний. За деякими параметрами виграє одна, за деякими - інша. Виходить, що чергувати соняшникова й оливкова олія корисна і для збалансованості харчування, і для бюджету.
Сезонні фрукти та овочі замість дорогої екзотики
Те, що сезонні фрукти й овочі - це корисно, смачно і дешево, знають усі. Проблема полягає в тому, що вони швидко набридають.
Потрібно поставитися до дарів ринку або дачі як до об'єкта захоплюючих гастрономічних експериментів. Приготуйте з помідорів гаспачо, із смородини - сорбет, із буряка - холодний латиський суп і так далі.
Експерименти з приготуванням зі звичних простих продуктів нових страв - не розвага, а важливий елемент здорового харчування. Тому що збалансоване харчування має на увазі і різноманітність, і повсякденне задоволення від їжі. Це і є основна страховка від зривів на "смачненьке".
Як раніше повідомляв "Обозреватель", названі 19 продуктів, що викликають рак.