МоваЯзык

/ Фітнес

Чим хворів Сталін і як лікувався: цікаві факти

Фігура Йосипа Сталіна до сих пір викликає численні дискусії, і однозначно негативного або позитивного ставлення до нього немає.

Але незважаючи на його політичне життя і запеклі суперечки навколо неї, Сталін все-таки був звичайною людиною, яка, як усі, хворіла і лікувалася.

Сталін був "багатостороннім" пацієнтом, пише Лента.ру в інтерв'ю з доктором історичних наук, провідним науковим співробітником Інституту російської історії РАН Володимиром Невежиним. Зокрема, у нього підозрювали параною, діагностували ревматизм, робили безліч операцій і постійно лікували від ангіни.

Параноя - діагноз під сумнівом

За радянських часів тема захворювань Сталіна була закритою, тому недоступними були і відповідні документи. Звідси і поширилися численні чутки.

Зокрема говорили, що Йосип Джугашвілі (справжнє прізвище лідера СРСР) страждав параноєю. Нібито хворобу йому діагностував відомий психіатр Бехтерєв.

Наявністю у революціонера психічних захворювань (шизофренії або параної) багато хто пояснював деякі його вчинки, наприклад, політичні репресії 1930-х років.

Однак ніяких підтверджуючих документів на цей рахунок немає. При цьому параноя - це дуже важка хвороба, при якій неможливо тривалий час керувати державою.

Операції та хвороби

Ще до приходу Джугашвілі до влади, він переніс кілька захворювань. Так, в 1921 році йому видалили апендикс. Також йому була проведена резекція шлунка (видалення його частини для поліпшення травлення). Тоді стан Сталіна було критичним і існувала реальна загроза його життю, тому протягом двох тижнів після операції він пролежав у лікарні.

Також був в історії хвороби лідера СРСР поворотний тиф. А в 1915 році Сталін під час перебування в заполярному Туруханскому засланні заробив суглобовий ревматизм. Хвороба супроводжувалася болями в лівому передпліччі.

У дитинстві на Сталіна наїхав візок з кіньми. В результаті отриманих травм він все життя страждав сухорукістю.

Крім усього перерахованого, регулярно йому дошкуляли ангіни. Кажуть, що Джугашвілі міг захворіти навіть на курорті, просто випивши холодної води. Ще він часто скаржився на запаморочення і тимчасове ослаблення пам'яті при сильному стомленні, мучився від проблем з легенями і радикуліту.

Як лікувався Сталін?

Незважаючи на свою суворість, Сталін плекав свої хвороби і любив відпочивати. Зокрема, вождь позитивно оцінював підсумки свого лікування на чорноморському узбережжі (в Сочі, Мацесті і Гаграх).

Зокрема, на курортах він проходив курси післяопераційної реабілітації та лікування. При цьому, Ленін дуже уважно стежив за станом здоров'я, дозволяв йти в тривалі відпустки і висловлював обурення, якщо Джугашвілі турбували на відпочинку або під час лікування.

До речі, відпустка Сталіна могла тривати від місяця до чотирьох, і любив він її проводити в колі сім'ї, колег і друзів.

Але тривалий відпочинок він відкинув з 1937 по 1945 роки. Як відомо, за роки Великої Вітчизняної війни, коли Сталін зосередив у своїх руках всю партійну і державну владу, його здоров'я сильно похитнулося від перенапруги і постійних стресів. І згідно з медичними документами, в лютому 1944 року вождь сильно хворів.

Раніше "МедОбоз" розповідав, чим хворіла Ленін.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини