МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Лікар попередила літніх дачників: синдром "пізанської вежі" не дрімає

Дачні роботи можуть спровокувати у літніх людей синдром "пізанської вежі" і радикуліт. Про це в прямому ефірі "Обозревателя" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.

Як розповіла лікар, синдром "пізанської вежі" - небезпечний "перегин судини" в результаті різкого закидання голови назад, який може спричинити інсульт. "Шия з віком коротшає і деформується, змінюється конфігурація її судин. Різке закидання голови може призвести до катастрофічного перегину судини", - пояснила медик. "Це відбувається за долю хвилини, але цього достатньо для розвитку інсульту", - додала вона.

"Синдром "пізанської вежі" буває у тих, хто, наприклад, обрізає гілки у фруктових дерев або робить якісь роботи по дому - побілка, фарбування і так далі", - пояснила вона. І порадила: "Будьте дуже обережні із закиданням голови назад, якщо у вас є проблеми із судинами шиї".

Ще одна проблема немолодих людей, яка може заявити про себе під час дачних робіт - радикуліти. Як розповіла лікар, є два види радикулітів. Перший вид - радикуліти, "пов'язані з перевантаженням попереково-крижового відділу хребта". У такому випадку варто "не захоплюватися тяжкостями, не перебувати довго в незручній позі, змінювати рід діяльності, щоб не надавати тривале навантаження на певний відділ хребта". Крім того, медик порекомендувала скористатися корсетом, який варто надягати тільки під час навантажень.

Другий вид радикулітів - простудні радикуліти. У цьому випадку досить просто утеплити поперек. "Але утеплення не повинне бути сильним - просто тканинний захист поперекової ділянки", - наголосила лікар.

Нагадаємо, раніше Рита Гофман розповіла, чи допоможуть щеплення від трьох штамів грипу, які йдуть в Україну, про те, як швидко локалізувати вірусну інфекцію, і що взяти із собою в дорогу, щоб грип не зіпсував подорож.

Повну версію прямого ефіру "Обозревателя" за 15 вересня дивіться тут.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини