Вчені вирахували першу людину, що заразилася вірусом Ебола

Вчені вирахували першу людину, що заразилася вірусом Ебола

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) вирахував так званого "нульового пацієнта" бурхливої в Західній Африці епідемії хвороби, викликаної вірусом Ебола (БВВЕ). Ним виявився дворічний хлопчик з Гвінеї, який помер 6 грудня 2013 року.

Слідом за ним протягом місяця померли також його 4-річна сестра і мати, передає ТАСС .

Група експертів, грунтуючись на медичних документах і розмовах з лікарями, відстежила весь процес поширення вірусу. Так представникам ЮНІСЕФ вдалося виявити першого зараженого БВВЕ, сім'я якого проживала в населеному пункті Гекеду в Гвінеї - майже на перетині кордонів Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне, що, в свою чергу, послужило подальшому швидкому поширенню вірусу.

Через чотири місяці після того, як в грудні померла дитина, число загиблих від лихоманки в селі досягло 14 осіб. Увагу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) вірус залучив лише в березні 2014 року.

Читайте: Лихоманка Ебола дісталася до Росії

"Люди біжать зі своїх сіл, кидають заражених родичів, навіть дітей напризволяще", - сказав представник ЮНІСЕФ Фасса Ісидор Лама.

За останніми даними ВООЗ, число людей, інфікованих вірусом Ебола, перевищило 10 тис. Чоловік, при цьому більше 4,9 тис. Померли. Переважна кількість заражених людей припадає на три країни - Гвінею, Ліберію і Сьєрра-Леоне.