МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Не пропусти рак: як "зловити" хворобу на найраніших стадіях

Сьогодні рак успішно лікують, діагноз онкозахворювання не є вироком. Доказів тому безліч, адже пацієнтів, які перемогли цю складну хворобу, вже сотні тисяч. Серед них є світові знаменитості та прості люди.

Кожна доросла людина усвідомлює всю небезпеку онкологічних захворювань. Панічний страх перед ними призводить до того, що багато людей свідомо уникають профілактичних медоглядів, оскільки бояться почути страшну підозру. Вони практично ніколи не звертаються до лікарів, тому при прояві хвороби потрапляють до лікарні занадто пізно, коли рак розвивається на останніх стадіях, і лікарі мало чим можуть допомогти.

Як протистояти онкозахворюванням?

Головне - не боятися діагностики. Статистика показує, що в більшості випадків рак повністю виліковний, якщо він діагностований на ранній стадії.

"Кожному раку передує передраковий стан. Якщо у лікаря виникли підозри на рак, додаткове обстеження є обов'язковим. Воно дозволить точно встановити, чи є захворювання або його немає. Навіть коли самі онкоклітини не виявлені, але діагностовано передраковий стан, і ризик захворювання високий, необхідно пройти курс лікування, щоб запобігти можливості розвитку злоякісної пухлини. Перестраховка не буде зайвою, а ризик захворіти істотно знизиться" - розповів професор клініки Into-Sana В.М. Мавродий.

За останні роки в Україні діагностика раку зробила крок набагато вперед. Лікарями-онкологами застосовується безліч традиційних і нових методів, що дозволяють виявити захворювання на ранній стадії.

Рентгенологічні методи. До даної групи відносяться рентген, мамографія, комп'ютерна томографія. Вони допомагають виявити патологію легенів, шлунка, товстої кишки, молочних залоз. В Україні рентгенографію легень повинен проходити кожен дорослий щорічно, а мамографію, також щорічно, - кожна жінка старше 40 років.

УЗД. Ультразвукові дослідження застосовуються в діагностиці онкозахворювань печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, нирок, наднирників, сечового міхура, матки та її придатків, простати, щитовидної залози, м'яких тканин. Новим досягненням УЗД стала допплеросонографія, яка дає додаткову інформацію про будову новоутворення.

Ендоскопічний метод. Ендоскопія широко застосовується для діагностики онкозахворювань шлунка, товстого кишечника і легенів. Вона дозволяє ретельно оглянути слизові оболонки внутрішніх органів, виконати цитологічне дослідження, а при потребі взяти шматочок тканини для гістологічного дослідження.

Лабораторні дослідження крові. Загальноклінічні дослідження не можуть виявити рак, але вони здатні в деяких випадках викликати у лікаря підозру. Правда, це характерно для пізніх стадій захворювання. З цієї причини не варто покладати великі надії на загальний аналіз крові як на спосіб скринінгу на онкопатологію. Значно більший обсяг інформації дають онкомаркери. Ці тести дозволяють запідозрити онкопатологію на ранніх стаціях. Але і їх не варто переоцінювати, тому що вони не є суворо специфічними і носять скоріше допоміжний характер.

Цитологічні та гістологічні дослідження тканин. Простота, доступність і достовірність цих методів дає можливість виявити ракові клітини на початкових стадіях захворювання. Цитологічне дослідження вивчає наявність онкоклітин в слизу, проточних водах, мокротинні, виділеннях з грудей і піхви. Дослідження тканин, узятих за допомогою біопсії, іменується гістологічним дослідженням. Без гістологічного підтвердження діагноз "рак" не може бути встановлений. Це найточніший і найпотрібніший аналіз, що дає відповіді на всі запитання.

Останні досягнення у фізиці дозволили створити нові діагностичні технології. Магнітно-резонансна томографія (МРТ), радіонуклідні методи, ядерно-магнітно-резонансна спектроскопія in vivo, термографія, позитронна емісійна томографія - ці методи останнього покоління максимально точно діагностують наявність ракових пухлин в різних органах. Завдяки їхнім можливостям можна виявити рак на ранній стадії в тих органах, де раніше його діагностувати було вкрай складно.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше ВООЗ назвала продукти, які викликають рак.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини