Як врятувати руки від "мишачої" хвороби: поради офісним працівникам

21,7 т.
Як врятувати руки від ''мишачої'' хвороби: поради офісним працівникам

У наш час уявити роботу без комп'ютера практично неможливо. Часом за монітором доводиться проводити більше восьми годин на день, що негативно позначається на нашому здоров'ї. І мова в цьому випадку йде не тільки про самий комп'ютер, але і його аксесуар. Як виявилося, зіпсувати нам життя може дуже простий пристрій - комп'ютерна миша.

Читайте: Проста дихальна гімнастика для полегшення болю в спині

Чим же загрожує звичайна комп'ютерна миша?

Кисті, зап'ястя, передпліччя, плечі - все це може серйозно постраждати через звичайну, на перший погляд, мишу. Про ці проблеми заговорили ще наприкінці 90-х років. Але найвідомішим "мишачим" захворюванням є карпальний тунельний синдром або синдром зап'ястного каналу, а якщо бути простіше - синдром комп'ютерної миші.

В чому причина?

Незручне становище руки в поєднанні з тривалим вигином руки у зап'ясті і великою кількістю дрібних стереотипних рухів призводить до стійкої напруги м'язів і порушення кровообігу. Зап'ястний тунельний синдром розвивається в ситуації, коли серединний нерв в каналі здавлюється (защемляється), що і стає причиною порушення чутливості і рухів пальців і рук.

Причини защемлення можуть бути різними - від набряку сухожиль, що проходять поблизу нерва, до набряку самого нерва. Результат у них один - порушення кровообігу, а значить, харчування тканин і процесу виведення продуктів обміну речовин, що ще більше підсилює набряк і здавлювання нерва.

Як це проявляється?

Спочатку в області зап'ястя, а можливо, і в долонях, і пальцях одночасно з'являються неприємні відчуття. З часом пальці (великий, вказівний, середній) і вся кисть руки слабнуть, з'являються відчуття їх опухання, біль і важкість, оніміння і поколювання. Особливо неприємні відчуття можуть найбільше мучити ночами.

Кисть і пальці стають незграбними, "ватяними", що створює проблеми навіть при використанні звичайної ручки для письма.

Читайте: Народні засоби при болях у суглобах

Як правильно визначити?

Якщо у вас є підозри на синдром, то просто сходіть на консультацію до невролога, який зможе поставити правильний діагноз, відрізнивши тунельний синдром від остеохондрозу або грижі міжхребцевого диска. При недугах міжхребцеві диски можуть здавлювати нервовий корінець на рівні шиї, в результаті чого і можуть виникнути проблеми з руками, болі в області кисті і зап'ястя. Тобто, без спеціальних процедур поставити правильний діагноз буде неможливо.

Як лікувати недугу?

Раніше це в основному робилося операційним методом. Розвиток медицини зараз дає пацієнтам великий вибір методів лікування. При лікуванні синдрому все більше віддається перевагу консервативним методам, ніж хірургічному втручанні.

Лікування від синдрому комп'ютерної миші проводиться методами медикаментозної терапії, блокади (ін'єкції в області зап'ястного каналу), а також застосовується голковколювання, масаж і лікувальна гімнастика.

Читайте: Боротьба з болем у суглобах за допомогою натуральних засобів

Що ще потрібно робити?

Вирішити проблеми лише лікуванням неможливо. Крім цього, потрібно створити сприятливі умови для роботи і відпочинку вдома. На роботі потрібно користуватися килимком для мишки, але не звичайним, а зі спеціальною опорою для зап'ястя.

Крім всього цього, під час роботи за клавіатурою кут згину руки в лікті повинен бути прямим (90 градусів), прямий повинна бути кисть правої руки, у якій перебуває миша. Вона повинна лежати на столі якнайдалі від краю. Стілець або крісло повинні бути з підлокітниками.

Якщо ви проводите багато часу за комп'ютером, то час від часу потрібно відволікатися і робити недовгі вправи рук і зап'ясть і чим частіше ви це будите робити, тим більше користі вони принесуть. Тим більше, що багато часу на це витрачати не потрібно. Навіть можна обзавестися невеликим еспандером для пальців. Все це дуже просто і вимагає не дуже багато зусиль і часу. Найголовніше не лінуватися, бо лінь - це наш найбільший ворог!

Джерело:News.day.az