МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Психолог розповів, як у мирному Києві можна отримати поствоєнні синдроми

Для загострення посттравматичного стресового розладу людині достатньо присутності під час жорстокої автомобільної аварії, з людськими жертвами, або банального суїциду.

Таку думку в прямому ефірі "Обозревателя" висловив військовий психолог Андрій Козінчук.

За його словами, поштовхом до виникнення ПТСР можуть служити навіть деякі сімейні проблеми. Наприклад, рання втрата когось із батьків. І проблема тут в тому, що психічний розлад не проявляється відразу, щоб його можна легко прив'язати до події і почати лікувати. ПТСР проявляється мінімум через три місяці, а може дати про себе знати через роки після самої стресової ситуації.

"І причина виникнення розладу може бути на перший погляд дуже незначною. Наприклад: був чоловік годувальником або нахлібником, був відкритий, комунікабельний або жив затворником, звідки отримав освіту - від батьків або з вулиці, в якому соціальному оточенні перебував - з інтелігентами або гопниками. Зрозуміло, що історія з другими прикладами з більшою часткою ймовірності призведе до ПТСР", - сказав Козінчук.

Він уточнив, що виникнення посттравматичного стресового розладу абсолютно індивідуальне. І залежить від багатьох факторів: виховання, щасливого, або не дуже, дитинства, батьківської опіки та багато чого іншого. Але для виникнення ПТСР важливі не страхи, фобії і кількість стресових ситуацій, а те, як людина з ними справляється. В одних це виходить краще, в інших гірше.

"Деякі мої колеги вважають, що ПТСР може бути у 80-ти відсотків бійців, які повертаються з АТО. Це популізм і велика неправда. У всіх країн статистика різна, наприклад, в Ізраїлі це від 3-ох до семи відсотків. У США набагато більше - приблизно у 40 відсотків ветеранів фіксувався цю недугу. Причина проста - ізраїльські солдати воюють на своїй території, а американці в чужих країнах. Тому в нашій ситуації ближче ізраїльська статистика", - підсумував експерт.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", перебування в зоні бойових дій сильно примножує ймовірність виникнення ескалації психічних розладів, які на громадянці можна було подолати легко і просто.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "АТО на Донбасі" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини