МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Юрист про "медичне" шахрайство: три схеми заробітку на лікарнях і пацієнтах

Сьогодні в Україні досить поширеним стало "медичне" шахрайство. Про це в прямому ефірі "Обозревателя" розповіла адвокат Олена Бабич.

Адвокат розповів про три види шахраїв, що промишляють у сфері медичної допомоги. Так, є "пацієнтський екстремізм" - спроба викрити приватну клініку в порушенні законодавства для того, щоб згодом отримати відшкодування збитку. Є також і аферисти-юристи, які обіцяють пацієнтам таке відшкодування, паралельно непогано на них заробляючи. І, нарешті, є псевдомедпрацівники, що пропонують "безкоштовні" медичні послуги вдома.

Говорячи про другу категорію, Бабич розповіла про випадок із власної практики. "Ми декілька років судилися з пацієнтом щодо надання послуг неналежної якості. Це була літня жінка із зайвою вагою, яка перенесла складну операцію з ускладненнями. Їй повідомили про ризик ускладнень, і вони сталися, а не тому, що лікар зробив щось не так, а тому, що є певні складні фактори. Цю пацієнтку умовив юрист на те, щоб вона судилася. Не безкоштовно. Вона постійно платила цьому юристу. Мені щиро шкода її".

При цьому довести факт шахрайства в даному випадку вкрай складно, - зауважила юрист.

Вона також застерегла від "безкоштовних" медичних послуг на дому. "Треба розуміти - безкоштовного майже нічого немає. І коли вам пропонують щось безкоштовно, ви повинні розуміти, що ви заплатите - заплатите вдвічі більше. Необхідно пам'ятати, що у нас не надається медична допомога на дому, за винятком виклику "швидкої" або терапевта. Коли вам пропонують медпослуги на дому, треба розуміти: стовідсотково перед вами шахрай", - заявила вона.

Як писав "Обозреватель", у Києві затримали шахрая, який зняв із рахунку бійця АТО майже 45 тисяч гривень, зібраних на його лікування.

Повну версію ефіру за 30 вересня дивіться тут.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини