Казахська сонна хвороба, через яку евакуювали село, може поширитися
Російський професор Леонід Рихванов вважає, що загадкова хвороба, що вразила сотні жителів казахського села Калачі, частину з яких довелося евакуювати, може поширитися.
Про це пише в Newsweek Фелісіті Кейпон, повідомляє Inopressa .
Рихванов визнав, що вчені поки не знають достеменно, в чому причина хвороби. Тим часом на цьому тижні в районі Калачі почалася дев'ята хвиля хвороби.
"Хворі раптово засипають у будь-який час дня і ночі. Часто їх не вдається розбудити протягом декількох діб. Деякі після пробудження нічого не пам'ятають і скаржаться на сонливість, інші розповідають, що бачили жахливі галюцинації", - йдеться в статті. З березня 2013 зафіксовано більше 150 випадків захворювання.
Читайте: Правда і міфи про здоровий сон
Рихванов, що працює на кафедрі геоекології і геохімії Томського політехнічного університету, вважає, що причина - виділення радону з покинутого уранового рудника неподалік від Калачі. "Радон може діяти як наркотична речовина або засіб для анестезії. Зараз підземелля шахти затоплені і гази видавлюються на поверхню", - заявив Рихванов. Він підкреслив, що це лише робоча, поки не доведена гіпотеза, але якщо вона вірна, то захворювання може поширитися.
Серед інших гіпотез - отруєння чадним газом або навіть масова істерія.
Минулого тижня місцева влада вирішила розпочати евакуацію жителів з села, оскільки ситуація не покращується, йдеться в статті.