Більше 2000 осіб: МОЗ назвало шокуючі цифри небезпечного захворювання в Україні
Міністерство охорони здоров'я України заявило про те, що станом на 1 листопада в Україні на кір захворіла 2381 людина, що в 70 разів більше ніж за аналогічний період минулого року.
Як сказано на офіційному сайті відомства, більшість хворих - діти. Однак реєструється і багато випадків серед дорослих.
Стало також відомо, що в Одеській області від ускладнень кору померло 2 дітей.
Найвищі показники захворювання зафіксували в західних регіонах та Одеській області. За 10 місяців 2017 року в Івано-Франківській області захворіли 877 осіб, у Закарпатській - 265, Львівській - 61, Тернопільській - 96, Одеській - 767.
В інших регіонах реєструвалися поодинокі випадки, крім Луганської області.
Більшість хворих (понад 86%) - це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи та паротиту).
У Києві кількість хворих на кір зросла в 5 разів порівняно з минулим роком.
Також значно збільшилась кількість хворих у Луцьку, Запоріжжі та Одесі.
"Кір - це небезпечне захворювання вражає не тільки дітей, а й дорослих, не захищених вакцинацією. Менше половини українських дітей були щеплені від кору за календарем минулого року. Всі дорослі і діти в разі відсутності вакцинації в групі ризику і про це важливо нагадувати пацієнтам, батькам. Із 1000 осіб, що заразилися на кір, 1 вмирає, 1 захворює на енцефаліт, а 50 отримують важкі ускладнення, від яких страждають все життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою ймовірністю, ніж один раз на мільйон", - сказав заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.
За словами заступника голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лаури Білл, спалах кору в Україні, на жаль, не є несподіваним. За загальною оцінкою ВООЗ і ЮНІСЕФ у 2016-му році, Україна була на другому місці серед країн із низьким охопленням імунізацією в світі.
Відомство зазначає, що на шляху посилених заходів із імунізації стала велика кількість відмов від вакцинації, високий відсоток протипоказань, а в окремих регіонах відсутність достатньої кількості вакцин. При цьому діти, які не отримали жодної дози КПК, прищеплюються значно пізніше, ніж необхідно.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", у Запорізькій області зареєстрували 170 випадків захворювання на небезпечну інфекцію - кір.