Діабет першого і другого типу: в чому різниця і до чого тут інсулін?

Діабет першого і другого типу: в чому різниця і до чого тут інсулін?

Цукровий діабет, на жаль, останнім часом почав набувати масштабів справжньої неінфекційної пандемії. Тому навряд чи знайдеться той, хто ще не чув про цю хворобу.

Це захворювання буває двох типів. Так, за першого типу діабету підшлункова залоза пацієнта не виробляє власний інсулін. Відповідно, цукор, що надходить разом з їжею, не засвоюється належним чином, а організм страждає від нестачі енергії.

При другому типі захворювання виробляється в підшлунковій залозі гормон, як правило, спочатку починає гірше справлятися зі своїми функціями, а пізніше вже розвивається нестача власного інсуліну. Але який би тип цукрового діабету не був виявлений у пацієнта, для гарного самопочуття йому необхідна правильно підібрана інсулінотерапія.

Інсулін для різних типів діабету

Часто можна почути, що перший тип діабету – інсулінозалежний, другий – інсулінонезалежний, проте медики готові сперечатися з такою характеристикою.

Справа в тому, що цукрознижувальні ліки не здатні відтворити функцію гормону підшлункової залози (правильна утилізація глюкози), а значить, в питанні повноцінної життєдіяльності організму залишається пробіл – порушені обмінні процеси, глюкоза засвоюється неправильно, від чого з часом розвиваються такі наслідки, як постійна слабкість , дратівливість, запальні захворювання, серцево-судинні патології та т.д. Тобто, з часом необхідність на початку інсулінотерапії все-таки виникає.

Рання інсулінотерапія – запорука збереження здоров'я

Якщо з першим типом діабету дискусій про прийом інсуліну відразу після підтвердження діагнозу практично не виникає, то при другому типі пацієнти найчастіше намагаються максимально відстрочити початок такого лікування. І, як відзначають фахівці, тим самим збільшують ризики розвитку важких ускладнень.

Одкровення пацієнток

Ігнатченко Поліна, 27 років:

"Цукровий діабет першого типу у мене розвинувся у віці 12 років. Приводом звернутися до лікаря стала сильна невситима жага, втрата у вазі, слабкість і інші класичні симптоми захворювання. Першим мені призначили інсулін людський, однак його я брала лише кілька місяців, оскільки призначена схема лікування мені не підходила – компенсувати захворювання не вдавалося. Коли батьки відвезли мене в закордонну клініку, мені призначили інший вид інсуліну – аналоговий. Нова схема мене підійшла ідеально і з того часу я дотримуюся тільки її. Завдяки підбору і дотримання правильного плану лікування я веду повноцінний активний спосіб життя, не боячись за своє самопочуття, і змогла уникнути тих ускладнень, які часто розвиваються у пацієнтів з таким діагнозом ".

Ірина Сірик, 68 років:

Вперше про свій діагноз – цукровий діабет першого типу – я дізналася в період вагітності, в 32 роки. Тоді мені призначили приймати цукрознижувальні препарати, але таке лікування не допомагало – я швидко втрачала у вазі і знемагала від постійної слабкості. Тому після народження доньки лікарі порекомендували "не грати в рулетку" і почати приймати інсулін, а з власного досвіду можу сказати, що дуже важливо підібрати свою індивідуальну схему лікування і строго її дотримуватися, оскільки в разі будь-яких відхилень виникають досить неприємні стани, наприклад , гіпоглікемія, при яких самопочуття залишає бажати кращого.

Перейти до спецпроєкту

Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, викладеної в матеріалах спецпроекту