До України йде небезпечний штамп грипу: як вберегтися

До України йде небезпечний штамп грипу: як вберегтися

Вчора відбулася прес-конференція з приводу підготовки до грипу, який ось-ось має прийти в Україну.

Основні питання стосувалися вакцинації і харчування.

ВАКЦИНАЦІЯ.

Дуже цікаво виступила Алла Мироненко, лікар-епідеміолог. Ось що вона сказала.

Ризик підхопити вірус буде найбільшим з кінця жовтня-початку листопада до травня 2019.

В цьому році, на відміну від минулого та позаминулого, захворюваність буде значно вищою, тому що для вірусів грипу характерна циклічність.

Очікується прихід грипів з назвами Мічіган, Сингапур і Колорадо. Найбільш активним та небезпечним є Сингапур.

Відео дня

Небезпечний тим, що дає багато ускладнень на систему органів дихання.

В групі ризику: діти, вагітні, люди з цукровим діабетом 2 типу, ожирінням, бронхіальною астмою, гіпертонічною хворобою, а, особливо, люди похилого віку. Саме для них цей вірус вкрай небезпечний, особливо штам H3N2, оскільки ускладнення стосуватимуться всієї системи органів дихання: синусити, отити, і запалення легенів. На жаль, цей штам дає і досить високий ризик летальності.

Читайте: Поради і лайфхаки, як побороти осінню депресію

Що робити?

Робити щеплення, не відкладаючи, оскільки імунітет до цих вірусів формуватиметься 10-14 днів. Дуже вразливими є старші люди.

МАСКИ НЕ є профілактикою. Це лише ситуативні заходи безпеки, хоча також мають бути.

МАЗІ В НІС, ПРОТИВІРУСНІ ТАБЛЕТКИ НЕ є ефективними, оскільки штими вірусу щороку різні, якщо Ви в минулому році вакцинувалось, імунітету до нового штаму немає.

Найбільш ефективними та безпечними є вакцини проти грипу . Вартість вакцини (приблизно 200 грн) неспіврозмірна із лікуванням ускладнень (понад 1000$).

Важливо, щоб перед вакцинацією оглянув лікар і зробили її у медичному закладі.

ХАРЧУВАННЯ.

Читайте: Від чого можемо померти: основні причини

Збалансоване по всім нутрієнтам харчування, а саме:

- Овочі -- мають становити переважаючу більшість раціону: свіжі, варені та трохи -- квашені. Овочі це клітковина, яка необхідна для активної життєдіяльності корисної мікрофлори (кишечний імунітет).

- Зелені листові овочі -- активують систему кишечних імунних клітин, тому щодня на початку їжі пожуйте щось зелене (салат, шпинат, листя петрушки і тп).

- Білок -- будівельні блоки для утворення імунних клітин та їх високої активності. Яйця, кисломолочні продукти, нежирне м'ясо, риба, гриби та бобові.

- Жири -- лише натуральні та такі, які мають протизапальні властивості: горіхи (насмажені), насіння льону, оливкова олія, сметана в страви. А також жирна морська риба, джерело протизапальних омега-3 жирів.

- Каші -- всякі, особливо гречка та вівсянка, бо в них багато магнію, розчинних та нерозчинних волокон та вони забезпечують енергією організм, що важливо у холодну пору роки.

Особливо велике значення мають продукти із вмістом вітамінів С, Е, А, Д, та мікроелементів цинку і селену.

Вітамін С: настій шипшини, обліпиха, петрушка, капуста свіжа та квашена. Необхідний для збереження активності імунних клітин.

Ягоди- відтепер сезон морожених ягід (смородина, чорноплідна горобина, чорниці, малина і тд).

- Вітамін Е: олія проростків пшениці.

- Вітамін А найкраще отримувати з каротиноїдів (всі плоди оранжевого та жовтого відтінків), тому що з них утворюється вітамін А. Зодня терту свіжу моркву або пюре з вареної моркви та печеного гарбуза з додаванням ложки вершків або оливкової олії.

- Вітамін Д можемо отримати двома шляхами: щодня підставляти обличчя та руки під сонячні промені (достатньо 15 хвилин в день), та вживання продуктів, які його містять: печінка тріски, жирна риба.

Читайте: Ви впевнені, що знаєте про яблука все?

СУПИ.

Для нашого клімату якісно зварені теплі супи (нежирні, незасмажені, можливо - на неміцному бульйоні, з додаванням різних овочів та зелені є дуже хорошою підтримкою здоров‘я восени.

В них багато калію, клітковини та глутаміну, який живить кишечний епітелій;

не містить грубої клітковини та зігріває, тому при нагоді вживайте:)

Можливий додатковий прийом якісних полівітамінних препаратів, омега-3 жирів та вітаміну Д. Але в основі МАЄ БУТИ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ.

ЩО ПОСЛАБЛЮЄ ІМУНІТЕТ.

- Солодощі: солодкі води, цукерки, кондитерські вироби, фруктові соки із пакетів. Але особливо шкідливою є суміш цукру та жирів, особливо, транс-жирів: вафлі, печива з кремовими прошарками, круасани та рулети тривалого зберігання.

- Смажена їжа та ковбасно-сосисочні вироби.

СПОСІБ ЖИТТЯ

Багато і правильно спати. 7--9 годин, в темряві, або в масці на очах. Лягайте не пізніше 23.00.

Бути фізично активним, особливо -- на свіжому повітрі.

Читайте: В чому неймовірна користь гарбуза

ЯКІ ВАКЦИНИ РЕКОМЕНДОВАНО.

Будь-яка доступна вакцина в Україні підходить.

Зараз вже є Пд-Корейська ДжиСіФлю від трьох вірусів грипу, і має з'явитися ще французька Ваксігрип-тетра від чотирьох вірусів грипу.

P.S. Три роки тому, якраз в найбільший спалах епідемії грипу, моя 77-річна мама мала двосторонню пневмонію, ледве викарабкалися. Тому свою маму я обов'язково вакциную.

Зробіть все, щоб осінь, зима та весна залишили в нас найкращі спогади, без грипу.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки