МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Повільність МОЗ вбила дитину-сироту - ЗМІ

Підліток-сирота Аліна Дідусенко померла від ускладнень після пересадки донорських легенів і серця. Дівчинку не встигли відправити на лікування в Індію через паперову тяганину.

Гроші на операцію 14-річній дівчинці виділив МОЗ і збирали волонтери, повідомляється на сайті "Вести". Юрист благодійного фонду "Сестри Даліли" Андрій Гулей каже, що коли дитині знадобилося лікування ускладнень після пересадки, МОЗ не встиг відправити її на лікування в Індію.

"Ускладнення виникли через проблеми з постачанням ліків - всі процедури по закупівлі і доставці були занадто затягнутими. Тим більше, велику їх частину держава не закуповувала зовсім, тому їх доводилося діставати через благодійників", - зазначив Гулей.

За словами юриста, 21 березня було подано документи до Міністерства охорони здоров'я щодо необхідності відправки Аліни в Індію, оскільки в Україні немає відповідних умов для необхідного їй лікування. Однак там не врахували те, що дитина в критичному стані і не стали прискорювати процедуру підготовки документів.

Гулей також зазначив, що подібна ситуація загрожує й іншим пацієнтам з такими ж проблемами, оскільки в Україні немає клінік, які могли б вести дітей після пересадки легенів і серця.

Раніше "МедОбоз" розповідав про трансплантацію те, про що не розкажуть в лікарні.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини