МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Трагічна смерть дитини в київській лікарні: батьки провели власне розслідування

Через місяць після загадкової смерті у київській лікарні 5-річного Кіма Матійчука батьки загиблого провели власне дослідження причин трагедії. На їхню думку, до низки фатальних подій призвів неправильно зроблений аналіз крові.

Як зазначила у Facebook мати дитини Світлана Словінська, "медспеціалісти все ніяк не можуть визначити повну причину смерті, яка б влаштовувала всіх причетних до діагностики".

Жінка нагадала, лікарі менш ніж за добу встигли впевнено поставити Кіму чотири діагнози в чотирьох клініках:

"Амедіа" на Південній - інтестинальний і гипертермічний синдроми, гострий апендицит. "Амедіа" на Богатирській - гостра вірусна кишкова інфекція. КГДБ №1 на Богатирській - ротавірус. Реанімаційна швидка на Богатирській - менінгіт. Інфекційна реанімація на Дягтеревській, вже після смерті - сепсис (зараження крові) неуточнений (первинне джерело інфекції невідоме). Менінгіт виявився вторинним наслідком, спочатку були заражені всі внутрішні органи, останнім - мозок".

Читайте:

"Сплутали": в Україні через халатність лікарів померла ще одна дитина

"За своїм першим діагнозом - вранці 10-го - Кімка прийшов на своїх ногах. Він жартував із педіатром і УЗДистом. Після постановки останнього - в реанімації, вдень 11-го - у нього зупинилося серце", - нагадала вона.

За словами жінки, вся справа в аналізі крові.

"Кров взята вранці 10-го для лабораторії "Синево" при розшифровці вказує на важку бактеріальну інфекцію, септичний гнійний процес, межа можливостей кісткового мозку в боротьбі за чистоту крові, потреба Кіма в екстреній допомозі: інтенсивна антибактеріальна терапія, підтримка імунітету і пошук первинного вогнища інфекції. Але замість цього Кіма відправляють поміряти пити глюкозу, підгодовуючи їй бактеріальну інфекцію", - пише Світлана Словінська.

"Чому так сталося? Відповідь у результатах аналізу крові, який Кіму зробила через два-три години "Амедіа" на базі КГДБ №1. Результат розшифровки цього аналізу вказує на майже здорову кров, з легкою вірусною інфекцією, на хороший стан імунітету, який правильно реагує і добре справляється з хворобою. начебто це кров іншої дитини... Не невеликі похибки і розбіжності, а кардинальна відмінність від результатів першого аналізу, розрахованого в лабораторії "Синево". Із такими результатами Кімку можна було відправити лікувася додому, тому педіатр виключає хірургію, інфекціоніста, гематолога і легкою рукою діагностує ГВІ", - наголошує вона.

"Жоден із діагнозів всіх причетних медиків, із різних клінік, не виявився правильним. Аналіз крові в "Амедіа" на бланку КГДБ № 1 зробив дитину здоровою і забрав шанси діагностувати бактеріальний запальний процес. Інфекційна КГДБ № 1 взагалі без аналізів поставили діагноз ротавірус і спокійно спостерігали як він вмирає, ще й підживлюючи бактерії цукром, на користь сепсису, добиваючи і так пригноблений на той момент імунітет Кіма. Реанімація КГДБ № 1 без аналізів ставить менінгіт і забирає останній шанс Кіма, відправляючи його з порожньою випискою на реанімацію від менінгіту, а не сепсису", - додала жінка.

Як повідомляв "Обозреватель", 5-річний Кім Матійчук був госпіталізований 10 липня з високою температурою. На наступний день його не стало. Батьки дитини заявили про халатність лікарів, які, за їхніми словами, не змогли поставити правильний діагноз, а потім всю ніч спали.

У сімейному клініці AMEDA "Обозревателю" розповіли свою версію того, що сталося.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини