Українцям масово продають ліки-"пустишки" від грипу: експерт перерахував назви

35,8 т.
Українцям масово продають ліки-''пустишки'' від грипу: експерт перерахував назви

В аптеках України людям масово продають ліки від грипу та ГРВІ, які в принципі не можуть бути ефективними за таких хвороб.

Через масштабну рекламу українців переконують купувати гомеопатичні засоби і даремно витрачати гроші, зазначається у блозі глави правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислава Онищенка, опублікованому на OBOZREVATEL.

За словами експерта, зараз існує небагато лікарських засобів із доведеною противірусною ефективністю стосовно вірусів грипу. Зокрема такими є тільки занамівір і озельтамівір. Озельтамівір більш відомий під торговою маркою "Таміфлю", а занамівір — під маркою "Реленеза". Також раніше ефективними при лікуванні грипу типу А вважалися адамантани ("Ремантадин"). Однак з часом вірус мутував і став високорезистентним до цих препаратів.

Читайте: В аптеках — паніка: українців залишили без ліків від грипу

"Принцип дії озельтамівіру ("Таміфлю") і занамівіру ("Реленза") заснований на придушенні нейрамінідази (так звані інгібітори нейрамінідази). Нейрамінідаза — вірусний фермент, який сприяє проникненню вірусних частинок до клітин організму і вивільненню нових утворених частинок із заражених вірусом клітин. Дія інгібіторів нейрамінідази блокує можливості виходу віріонів із зараженої клітини господаря і припиняє реплікацію вірусів у зараженій клітині. Зараз це єдиний науково доведений механізм прямої противірусної дії стосовно вірусів грипу всіх типів", — пояснює Онищенко.

Однак фармацевтичний бізнес ігнорує цей факт і пропонує українцям купувати широкий спектр абсолютно непотрібних противірусних засобів, імуномодуляторів та гомеопатичних препаратів.

Серед відомих і широко рекламованих гомеопатичних препаратів, які позиціонуються як протигрипозні, Онищенко виділив "Анаферон", "Афлубін", "Енгістол" і "Оцилококцинум".

Читайте: Небезпечний грип ''косить'' українців: як врятуватися

"Для чого ж фармацевтичні виробники намагаються "увіпхнути" такі показання (часто вже не доведені ні науково, ні експериментально) в інструкції власних препаратів? Це дає їм можливість на законних підставах розповідати про такі властивості в рекламі, вводити в оману, а лікарям і фармацевтам рекомендувати такі препарати споживачам", — каже експерт.

Він наголосив, що завдяки таким маніпуляціям у 2014 році українці витратили на препарати тільки з підгрупи прямої противірусної дії $31,2 млн, у 2015 — $18,7 млн грн і ще $22,8 млн і $11,7 млн відповідно на препарати інших підгруп, де вказане лікування грипу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, що від грипу не допомагають народні засоби, тому для захисту організму треба не забувати про вакцинацію.