Викликає опіки! Лікар попередила любителів природи про небезпечну рослину

10,9 т.
Викликає опіки! Лікар попередила любителів природи про небезпечну рослину

Буяння зелені влітку радує око і хочеться більше часу проводити на природі. Однак не варто втрачати пильність, оскільки не всі рослини безпечні. Є види, які вражають своїми незвично великими розмірами і отруйними властивостями.

Любителям природи і дачникам лікар-експерт Людмила Смоліна порадила триматися подалі від небезпечного представника флори – борщівника, який досягає до трьох метрів заввишки.

"Два види борщівника – Сосновського (Heracleum sosnowskyi) і Мантегацці (Heracleum mantegazzianum), в період цвітіння є небезпечними для людини. Їх сік містить отруйні речовини – фуранокумаріни. Ці фотосенсибілізуючі сполуки підвищують чутливість до ультрафіолетового випромінювання. При потраплянні на шкіру вони викликають сильні опіки сонячними променями", – розповідає фахівець.

Відео дня

Читайте: В Україні з'явився отруйний павук: як уберегтися і що робити з укусом

Борщівник Сосновського

У разі контакту з рослиною лікар наполегливо рекомендує уникати потрапляння на шкіру сонячного світла. Сік необхідно ретельно змити з милом, можна використовувати протиопіковий засіб. Пухирі, які з'явилися, слід лікувати як опіки. Сам пухир краще не чіпати – це дозволить рані швидше загоїтись.

Раніше MedOboz писав, що збудники таких інфекцій як ботулізм, дифтерія і правець, входять до трійки продуцентів найпотужніших отрут.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки