Вчені навчили імунну систему самостійно боротися з діабетом

10,2 т.
Вчені навчили імунну систему самостійно боротися з діабетом

Пошкоджені імунні клітини діабетиків 1-го типу можуть бути "перекваліфіковані", щоб уповільнити прогресію захворювання.

Як повідомляє The Daily Mail, дослідники з Королівського коледжу Лондона й Університету Кардіффа провели експеримент із застосуванням новаторської імунотерапії.

Вченим вдалося зупинити втрату бета-клітин, контролюючих рівень цукру в крові, характерну для цього захворювання.

Дослідники також зазначили, що протягом 12-місячного періоду не спостерігалося токсичних побічних ефектів.

Провідний автор експерименту і професор Марк Пікман сказав: "Коли у пацієнта діагностується діабет типу 1, у них зазвичай є від 15 до 20 відсотків власних бета-клітин. Ми хотіли бачити, чи зможемо ми захистити ці залишилися клітини шляхом перепідготовки імунної системи, щоб та припинила атакувати їх".

"Пептидна технологія, яка використовується в нашому дослідженні, не тільки представляється безпечної для пацієнтів на даному етапі, але також виявляє помітний вплив на імунну систему", - говорить він.

Нова імунотерапія зупиняє прогрес діабету шляхом впливу на регуляторні Т-клітини. У свою чергу, ці клітини регулюють імунну відповідь і перешкоджають знищення клітин підшлункової залози. Основне завдання імунотерапії - отримання синтетичних регуляторних Т-клітин, стійких до білків бета-клітин.

Стало також відомо, що пацієнти, які проходили дану імунотерапію не збільшували дози інсуліну.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", діабет є серйозним захворюванням, симптоми якого буває складно виявити. Симптоми не завжди очевидні, і багато людей можуть страждати від цього стану протягом багатьох років, перш ніж вони дізнаються, що хворіють.