Знайдено спосіб лікування ожиріння і пов'язаних з ним хвороб

Знайдено спосіб лікування ожиріння і пов'язаних з ним хвороб

Нещодавно дослідникам вдалося вперше показати, що потенційною причиною і терапевтичною метою ожиріння і порушення метаболічної відповіді на інсулін є мезентеріальна (кишкова) лімфатична дисфункція.

Це новаторське дослідження провела група вчених Університету Монаша, його результати доступні в Nature Metabolism. Вчені встановили, що харчування, яке включає високий вміст жирів, приводить до порушення функції кишкових лімфатичних судин, внаслідок чого відбувається накопичення вісцерального жиру. Ця робота надала докази ефективності терапії як ожиріння, так і пов'язаних з ним метаболічних патологій.

Відео дня

Для терапії кишкової лімфатичної системи використовувався інгібітор ЦОГ-2, який нормалізує структуру лімфатичної судинної мережі, блокує збільшення маси тіла. Ще одним ефектом є усунення непереносимісті глюкози та гіперінсулінемії – небезпечних станів, які пов'язані з інсулінонезалежним діабетом.

Дослідницькою роботою керувала група вчених з MIPS у співпраці з PureTech Health – американською компанією, що спеціалізується на біотерапії клінічних стадій у відкритті, розробці та комерціалізації високодиференційованих ліків проти важких хвороб.

На доклінічних моделях дослідники показали, що щоденний раціон, що включає продукти з високим вмістом жирів, стимулює формування нових кишкових лімфатичних судин. Вони дуже дезорганізовані і являють собою розгалужені та звивисті судини, здатні пропускати лімфу в вісцеральну жирову тканину. У лімфі знаходиться багато кишкових ліпідних метаболітів і прозапальних медіаторів, що сприяє порушенню метаболічної відповіді на інсулін.

За словами доцента Треваскіса, це перша робота, яка розкриває біологічну причину зв'язку і залежності накопичення вісцерального жиру з метаболічними патологіями, такими як інсулінозалежний діабет, ніж накопичення жирової тканини в інших областях тіла.

Результати експериментів ex vivo з використанням клінічних зразків припускають, що ці спостереження поширюються і на людей.

Центральним фактором успіху дослідження стало використання технологічної платформи для проліків PureTech Glyph TM, яка спеціально розроблена для забезпечення доставлення низькомолекулярних препаратів безпосередньо в мезентеріальну лімфатичну систему після перорального прийому.

Спочатку технологія проліків GlyphTM була розроблена командою MIPS і передана PureTech за ліцензією у 2017 році. Згодом вчені MIPS і PureTech співпрацювали над подальшою розробкою платформи.

У поточній роботі використання технології націлювання на лімфу було ключем до втручання в цикл, в якому порушення функції кишкових лімфатичних судин призводить до накопичення абдомінального жиру, оскільки він доставляв інгібітор ЦОГ-2 безпосередньо туди, де він був необхідний – в лімфатичні судини брижі.

Використовуючи технологічну платформу Glyph TM у вчених з'явилися доклінічні докази того, що цілеспрямоване придушення шляхів, пов'язаних з дисфункцією кишкової лімфатичної системи, може бути новим ефективним варіантом терапії зайвої ваги та метаболічних патологій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки