Найкращі способи уникнення зараження вірусами в громадському транспорті
Будь-який громадський транспорт – це замкнутий простір з купою людей, які дихають, розмовляють, чхають, кашляють. У холодну пору року повітря в салоні сухе і зазвичай погано циркулює – вікна закриті та працює підігрів. Ці фактори сприяють легкій передачі між пасажирами таких інфекційних захворювань, як ГРВІ, грип або коронавірус.
Ризик інфікування стрімко зростає в осінньо-зимовий період для тих, хто регулярно користується громадським транспортом. Адже зараження відбувається через передачу вірусу повітряно-крапельним шляхом або забруднені поверхні. Проте, не зважаючи на це, декілька способів допоможуть мінімізувати ймовірність підчепити інфекцію дорогою на роботу чи до школи.
- Розглянути альтернативні варіанти поїздок
Пішки, велосипед, електросамокат або ж спробувати об’єднатися з сусідами чи колегами, які мають власне авто і можуть підвозити у потрібному напрямку.
- Руки і рукавички
Торкання обличчя брудними руками сприяє поширенню вірусів та занесенню їх на слизові. Важливо позбутися звички та побороти бажання торкатися свого рота, носа або очей будь-де, особливо в метро чи автобусі. Частково з цією проблемою допоможуть справитися рукавички. Вони захистять шкіру від прямого контакту з поручнями, купюрами та монетами, квитками та іншими поверхнями.
- Обирати безконтактну оплату
Завдяки проїзному, картці або смартфону пасажир може уникати прямого контакту з іншими пасажирами, касирами, кондукторами або водіями.
- За можливості зберігати дистанцію
Це спосіб уникнути отримання порції вірусів від найближчого пасажира. Цього можна досягти, якщо: не пересуватися у години пік, коли громадський транспорт максимально навантажений; уникати скупчення людей і черг; обирати місця біля дверей, де періодично відбувається рух повітря; триматися подалі від пасажирів, які жваво розмовляють або мають ознаки хвороби.
- Створити захисний бар’єр для вірусу
Важливо не тільки не дати вірусу шансів проникнути в організм, а й у випадку потрапляння патогена унеможливити його розмноження і допомогти імунній системі побороти інфекцію ще до появи характерних симптомів. Такий захист можливий завдяки прийому противірусного препарату прямої дії у профілактичних дозах. Безпечними для тривалого вживання та водночас ефективними є противірусні препарати на основі діючої речовини протефлазід – вони містять флавоноїди, які мають доведену противірусну дію. Завдяки природній сировині такий противірусний препарат безпечний і підходить для профілактики ГРВІ та грипу у дітей будь-якого віку. Тож жодні години пік, патогени та тісний контакт в салоні не такі страшні, якщо приймати перевірений противірусний препарат.
Отже, дотримання простих правил суттєво знизить ймовірність підчепити вірус та захворіти під час поїздок громадським транспортом.