"Найживучіші" міфи про грип: названо топ популярних помилок
Я вибрав для вас три найпопулярніших і "найживучіших" міфи про таке захворювання, як грип.
Міф №1: грип – це практично те ж саме, що і простуда. Вам може бути погано, але це не небезпечно.
Зі статистикою не посперечаєшся. Факт, що в одних тільки Штатах за останній рік від грипу та його ускладнень померло 80 000 осіб; майже мільйон – було госпіталізовано. Ускладнення грипу (пневмонія, менінгіт, серцеві напади) по-справжньому небезпечні і можуть призвести до найсумніших наслідків.
Міф №2: я завжди занедужую грипом після щеплення від грипу.
Факт: неможливо дістати сам грип від вакцини проти грипу. Люди плутають звичайну ГРВІ, на яку вони захворіли протягом декількох тижнів після щеплення, з грипом і роблять неправильні висновки.
Міф №3: вчені самі досі не знають, безпечні вакцини чи ні.
Читайте: Що робити, якщо захворіли на грип
Факт: вакцинація – одна з найбільш вивчених і безпечних областей медицини. Насправді, щоб зареєструвати вакцину потрібно набагато більше досліджень і доказів її безпеки, ніж для безрецептурного лікарського засобу проти головного болю, такого як парацетамол або ібупрофен.
Пам'ятайте, ви все ще можете зробити щеплення від грипу і захистити себе від можливих проблем! Крім того, не забувайте і про інші правила профілактики грипу:
у міру сил скоротіть час перебування в місцях масових скупчень людей і громадському транспорті;
користуйтеся маскою в місцях масового скупчення людей;
уникайте тісних контактів з людьми, які мають ознаки захворювання;
регулярно ретельно мийте руки з милом, особливо після вулиці і громадського транспорту (намагайтеся не чіпати себе за обличчя, оскільки потрапляння вірусів/мікробів на слизову – один із шляхів зараження). ⠀