Цьогорічний грип страшний дітям і стареньким, а щеплені з минулого року – у виграші

5,6 т.
Цьогорічний грип страшний дітям і стареньким, а щеплені з минулого року – у виграші

Експерти попереджають: якщо до нас дійде новий вірус “Канзас” (А/H3N2), то в групі ризику опиняться нещеплені люди пенсійного віку. Вірусу “Брісбен”(А/Н1N1) теж ще не було в Україні, його основна група ризику – це діти, люди працездатного віку з хронічними захворюваннями та вагітні. Як відомо, цього року Україна закупила вакцини проти грипу виробництва Франції (Санофі Пастер) та Кореї (Грін Кросс Корпорейшн). За словами спеціалістів, французька вакцина є чотирикомпонентною (тобто діє на 4 штами вірусів), а корейська – трикомпонентною. Ті, хто вакцинувався в минулому році, уже будуть захищені від двох штамів групи В – “Колорадо” і “Пхукет”. Читайте більше на Грип.ua.

Нагадаємо, минулого року, коли превалював штам вірусу “Сингапур”, в Україні від ускладнень померли 64 людини (у США цей вірус забрав життя 80 тисяч людей). Цього року їх передбачається чотири: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки B/Yamagata). Із чотирьох вірусів новими для України і є два – “Канзас” і “Брісбен”.

Експерти наголосили на важливості вакцинації
Відео дня

За прогнозами епідеміологів, упродовж наступного сезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйонів людей, а найвищі хвилі підйому захворюваності традиційно очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки